X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktor, mąż, potwór. 25 lat bez Tadeusza Łomnickiego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 13:00
– Mam ochotę zanotować swoją prawdę, która jest być może prawdą małostkową, ale chcę odtworzyć w miarę wiernie różne rzeczy, tak jak je zapamiętałam – mówiła w archiwalnych reportażu aktorka Maria Bojarska, ostatnia żona Łomnickiego.
Audio
  • Aktor, mąż, potwór. 25 lat bez Tadeusza Łomnickiego (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Tadeusz Łomnicki w 1981 r.
Tadeusz Łomnicki w 1981 r.Foto: PAP/Leszek Łożyński

Tadeusz Łomnicki zmarł 25 lat temu - 22 lutego 1992 roku. – Nie ma się pojęcia, co zostaje po człowieku. Zostały zatemperowane przez niego ołówki, w kilka lat po śmierci znalazłam jego rzęsę na kroplach do oczu. I ona wciąż żyje, bo co z nią zrobić? Wyrzucić? – powiedziała Maria Bojarska, oprowadzając słuchaczy po domu, w którym mieszkała wraz z wybitnym aktorem.

Jeszcze niedawno jednymi z elementów mieszkania była wisząca na ścianie szabla Wołodyjowskiego oraz marynarka na krześle w kuchni, którą aktor wieszał tam zawsze po powrocie z teatru i która wisiała tam wiele lat po jego śmierci. – Raz ją miałam na sobie. Czułam jakąś bliskość fizyczną, czułam, jakby Tadeusz mnie obejmował. A ponieważ cały świat wie o tym, że przez pewien czas nadużywałam alkoholu, mogę dziś powiedzieć bez wstydu, że gdy alkoholu było za dużo, zaczynałam rozmowy z marynarką na krześle – wspominała.

Maria Bojarska mówiła też m.in. o dramatycznych momentach wspólnego życia z Tadeuszem Łomnickim. Stwierdziła, że zależnie od nastroju mogłaby bardzo różnie przedstawić tę historię. 

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Tytuł reportażu: "Wdowa"

Autorka reportażu: Anna Sekudewicz

Data emisji: 20.02.2017

Godzina emisji: 21.30

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Holoubek to dowód na istnienie Boga"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 17:00
Piotr Fronczewski... debiutował niedawno w roli reżysera. W spektaklu "Ja, Feuerbach" Teatru Ateneum odnaleźć można podobno ślady wpływu, jaki wywarł na niego Gustaw Holoubek. - Jestem wyznawcą i czcicielem słowa - wyjaśnił Piotr Fronczewski w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska po jasnej stronie życia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 19:00
- Każdemu może być szczęśliwym – przekonywała w radiowej Dwójce wybitna aktorka, której album "Atramentowa" uzyskał w ciągu kilku miesięcy status Platynowej Płyty.
rozwiń zwiń