Norbert Dudziński. Z trzygwiazdkowej restauracji do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 16:39
- Trzy lata w takiej restauracji jak Geranium to długo. Średnio, dla tych, którzy pracują na kuchni, jest to rok i przenoszą się gdzie indziej - mówił w Dwójce Norbert Dudziński, certyfikowany sommelier i felietonista "Kultury Liberalnej".
Audio
  • Sommelier Norbert Dudziński o swojej drodze z Warszawy do Kopenhagi i z powrotem (Droga przez mąkę/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/il21

Jesienią tego roku Norbert Dudziński zrezygnował z pracy w renomowanej restauracji Geranium w Kopenhadze i postanowił wrócić do Warszawy. - Wydaje mi się, że w pewnym momencie doszedłem do punktu, kiedy to wszystko trochę wyhamowało. No i też Geranium wstrzeliło się w bardzo galaktyczny punkt. Kiedy się tam pojawiłem, restauracja miała dwie gwiazdki, była chyba na 49. miejscu na świecie, a przez te ostatnie trzy lata przyszły trzecia gwiazdka i awans na 19. miejsce. Zmiana była więc konieczna - tłumaczył gość Dwójki.

Dlaczego wybrał restraurację Dyletanci? Za co jest tam odpowiedzialny? Jak trafił do kopenhaskiej Geranium? W czym tkwi sekret jego błyskawicznej kariery ("Jeszcze sześć lat temu nie słyszałem nic o gwiazdkach"). O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Norbert Dudziński (sommelier)

Data emisji: 8.12.2018

Godzina emisji: 12.30

pg/kd

Czytaj także

Zastąpić mięso, czyli "niemożliwy burger" jako danie przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:00
W "Drodze przez mąkę" rozmawialiśmy o, być może koniecznej, produkcji zastępników tradycyjnych składników naszych dań. Gość audycji Przemysław Bociąga opowiadał m.in. o nowojorskim "Impossible Burger"…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Setki przepisów na karpia, czyli zapomniana polska kuchnia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 15:00
- Zapomnieliśmy, jak karpia przyrządzać. A wystarczy jeszcze zajrzeć do książek z XIX wieku, by się przekonać, ile sposobów może być na tę rybę - mówiła w Dwójce Magdalena Kasprzyk-Chevriaux, współautorka, wraz z Jarosławem Dumanowskim, książki "Kapłony i szczerzuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej".
rozwiń zwiń