Ranking najlepszych restauratorów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 11:30
Powstał ranking 50 najlepszych restauratorów w Polsce. To lista przedsiębiorców, którzy potrafią zadbać zarówno o najlepszy smak i najciekawsze menu, jak i o atmosferę panującą w lokalu. Większość dostrzeżonych restauracji działa w Warszawie lub Krakowie.
Które restauracje mogą poszczycić się najwyższym kunsztem sztuki kulinarnej?
Które restauracje mogą poszczycić się najwyższym kunsztem sztuki kulinarnej?Foto: Shutterstock/Semen Kuzmin

Ranking najlepszych polskich restauratorów przygotował magazyn "Forbes". Pracowało nad nim jury, w którym zasiadło 21 osób m.in. redaktor naczelny miesięcznika, jego dziennikarze, przedstawiciele branży hotelarsko-gastronomicznej oraz biznesu (m.in. Rafał Brzoska czy Omenaa Mensah).

Zestawienie to nie jest listą restauracji, tylko osób, wiele z prowadzi po kilka różnych lokali, każdy z nich prowadząc na najwyższym poziomie.

Jakie były kryteria oceny? Kto wchodził w skład jury? I przede wszystkim - którzy restauratorzy okazali się najlepsi? Porozmawialiśmy o tym z Katarzyną Dębek - zastępcą redaktora naczelnego Forbes Polska.

***

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Autor audycji, Łukasz Modelski, omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Pojawiają się również recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie zaś wybrzmiewa utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór "pasujący" do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w danym odcinku cyklu. Emisja w każdą niedzielę, tylko na antenie Programu 2 Polskiego Radia.


Posłuchaj
28:45 2022_04_24 11_01_54_PR2_Droga_przez_make.mp3 Ranking najlepszych restauratorów w Polsce (Droga przez mąkę/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Katarzyna Dębek (zastępca redaktora naczelnego Forbes Polska)

Data emisji: 24.04.2022

Godzina emisji: 11.00

Czytaj także

Letnia gastronomia. Zanim zamówisz, sprawdź, co piszą w sieci

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 18:40
W zeszłe wakacje Inspekcja Handlowa skontrolowała blisko 170 barów i restauracji. Okazało się, że w czterech przypadkach na pięć wystąpiły nieprawidłowości związane m.in. ze złym oznakowaniem oraz wydawaniem za małych porcji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co nas denerwuje w restauracjach?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 17:00
Półtorametrowe pieprzniczki. Kieliszki pachnące wilgocią wyparzarki. Przeróżne wyższościowe zdania, które kelner może wypowiedzieć do gościa. Jednym słowem, restauracyjne frustracje. Rozmawialiśmy o nich w kolejnej "Drodze przez mąkę" z Joanną Mróz – dziennikarką, krytyczką i blogerką kulinarną.
rozwiń zwiń