All About Freedom. Jak dziś smakuje wolność?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 15:53
Tego będzie można się dowiedzieć na festiwalu, który po raz dziewiąty odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Audio
  • All About Freedom. Jak dziś smakuje wolność? (Magazyn Europejski/Dwójka)
Hasłem łączącym wszystkie pokazy AAFF jest wolność. Wolność, ale i zniewolenie oraz wszystkie wynikające z nich konsekwencje: miłość i nienawiść, władza, pieniądze, korupcja
Hasłem łączącym wszystkie pokazy AAFF jest wolność. Wolność, ale i zniewolenie oraz wszystkie wynikające z nich konsekwencje: miłość i nienawiść, władza, pieniądze, korupcjaFoto: materiały prasowe

W programie All About Freedom m.in. filmy Wima Wendersa, Hanny Polak i Joshuy Oppenheimera, spotkania z twórcami, dyskusje, muzyka i teatr. O działalności Europejskiego Centrum Solidarności w rozmowie z Aldoną Łaniewską-Wołłk opowiadał wicedyrektor placówki Jacek Kołtan. Festiwal All About Freedom odbędzie się w dniach od 16 do 24 października.

***

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w swoich projektach korzystają w funduszy europejskich. Jednym z projektów jest American Film Festival. Podczas wrocławskiego festiwalu będzie można zapoznać się ze współczesną kinematografią amerykańską, zaprezentowane zostaną zarówno tytuły uznanych twórców, jak i nieznanych reżyserów. W programie znalazło się aż 88 filmów, z czego jeden z nich ma światową, a cztery - europejską premierę. O znaczeniu festiwalu w rozmowie z Dawidem Dziedziczakiem mówiła dyrektorka artystyczna wydarzenia Urszula Śniegowska.

***

Stowarzyszenie Vox Humana powstało w 2005 r. w celu prowadzenia działań upowszechniających wiedzę o sposobach zapobiegania i przeciwdziałania szeroko pojętemu wykluczeniu społecznemu. W swojej działalności korzysta z funduszy UE. Dwa najnowsze projekty skierowane są do uchodźców i emigrantów. O tych projektach opowiadała Agata Marek ze Stowarzyszenia Vox Humana.

***

A jakie tematy dotyczące UE znalazły się w prasie europejskiej? O tym nasi korespondenci z Berlina i Londynu.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzenie: Katarzyna Nowak

Data emisji: 10.10.2015

Godzina emisji: 15.00-15.30

mc/mm/asz

Czytaj także

Postaw na rozwój. Europejski konkurs dla uczniów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 15:44
W Dwójce opowiedzieliśmy m.in. o projekcie "Rozwój ma wiele twarzy" przeznaczonym dla szkół, a ogłoszonym przez Komisję Europejską.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opery do oglądania, bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 18:08
Od maja tego roku najważniejsze instytucje z całej Europie udostępniają swoje spektakle za darmo na portalu The Opera Plaform.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pawilon Czterech Kopuł po remoncie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 18:00
Ponownie otwarty wrocławski budynek oferuje ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.
rozwiń zwiń