X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczecin najlepszym miejscem w całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 16:00
Szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy wygrało prestiżowy konkurs European Prize for Urban Public Space 2016. M.in. o tym rozmawialiśmy w "Magazynie europejskim".
Audio
  • Szczecin najlepszym miejscem w całej Europie (Magazyn europejski/Dwójka)
Jedno z wnętrz Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie
Jedno z wnętrz Centrum Dialogu Przełomy w SzczecinieFoto: Kapitel/wikimedia/CC BY-SA 4.0

To pierwszy polski budynek nagrodzony w tym konkursie. Międzynarodowe jury podkreśliło w ogłoszonym w Barcelonie werdykcie, że Centrum Dialogu Przełomy "to przestrzeń bardzo symboliczna". "Mieszkańcy mogą poznać tu historię miasta i swoje korzenie, a jednocześnie jest to miejsce dla ich codziennej aktywności" - napisano w uzasadnieniu. European Prize for Urban Public Space, jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Europie, przyznawana jest co dwa lata. Zainicjowało ją w 2000 roku Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie. O nagrodzonym Centrum Dialogu Przełomy z dyrektorem Muzeum Narodowego W Szczecinie Lechem Karwowskim rozmawiał Krzysztof Jakubowski.

***

"Sztuka szuka IQ. Artyści Wrocławia" to wystawa, którą można oglądać w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Ekspozycja jest m.in. opowieścią o tym, że dobra sztuka jest inteligentna, i że warto nią grać o wizerunek i przyszłość miast. Ekspozycja powstała jako wydarzenie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Można ją oglądać do 11 września. Z Kuratorką Ewą Kaszewską rozmawiała Aleksandra Łapkiewicz.

***

Muzeum Lubelskie świętuje w 2016 roku 110-lecie działalności. Od 1957 roku jego główna siedziba mieści się w Zamku Królewskim w Lublinie, jednym z najpiękniejszych tego typu zabytków w Europie, w którym w 1569 r. odbyło się zaprzysiężenie i podpisanie aktu unii lubelskiej. Drugi z oddziałów znajduje się w pochodzącej z XIV wieku Bramie Krakowskiej. Oba budynki, objęte ścisłą ochroną konserwatorską, poddawane są właśnie pracom remontowym i przebudowie. Wszystkie prace odbędą się w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. O szczegółach opowiadali wicedyrektorzy Muzeum Lubelskiego Ryszard Kuźniar oraz Jolanta Żuk-Orysiak w rozmowie z Dawidem Dziedziczakiem.

***

A jakie tematy związane z UE zalazły się w prasie europejskiej - o tym nasi korespondenci.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Tomasz Mościcki

Data emisji: 9.07.2016

Godzina emisji: 15.30

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekran+, czyli warsztaty dla filmowych profesjonalistów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 16:00
Zagraniczni goście, dziewięć planów filmowych i konsultacje mistrzowskie dla uczestników programu - tak w ogólnych zarysach wygląda trzecia, ostatnia już sesja międzynarodowego programu szkoleniowego Ekran+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Biennale Młodej Sztuki Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:09
We Wrocławiu otwarto unikatową wystawę promującą aktualne trendy w młodej sztuce. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń