REKLAMA

"Bestia najgorsza". Obraz namalowany do połowy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 17:15
- Opowiadania Michała Cetnarowskiego z jednej strony charakteryzuje niezły koncept, ale z drugiej – tragiczna niekonkluzywność. Autor nie potrafi tych opowiadań skończyć – podkreślił Piotr Kofta.
Audio
  • Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta recenzują "Bestię najgorszą" Michała Cetnarowskiego i "Pana wszystkich krów" Andrzeja Dybczaka (Czytelnia/Dwójka)
Fragment okładki książki Bestia najgorsza Michała Cetnarowskiego
Fragment okładki książki "Bestia najgorsza" Michała CetnarowskiegoFoto: materiały prasowe

- Czytając tę książkę, mam wrażenie, że są to obrazy namalowane do połowy. Zarysowane jest jakieś tło, wprowadzone są jakieś postaci i jest jakiś pomysł. Gdy jednak docieram do połowy historii, mam wrażenie, że autor chce zabrać się już za następne opowiadanie. Tak jest też w przypadku "RP Productions", które przedstawia pornobiznes historyczny. Do pewnego momentu jest śmiesznie i wulgarnie, ale potem nagle pojawia się poczucie zawieszenia – dodał Piotr Kofta.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

GościeMagdalena Miecznicka, Piotr Kofta (krytycy literaccy) 

Data emisji: 6.05.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/ei

Czytaj także

"Nostalgia" Cărtărescu. "Wór ze wszystkim, co było na warsztacie"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:00
- Ta książka nosi wszystkie wady zbyt ambitnych debiutów. Stanowczo tu za dużo słów - mówił Piotr Kofta o zbiorze opowiadań Mircei Cărtărescu "Nostalgia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zimowe królestwo" 70 lat po premierze

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 14:41
W audycji "Czytelnia" rozmawialiśmy o przełożonej przez Jacka Dehnela prozatorskiej książce znakomitego brytyjskiego poety Philipa Larkina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czarna trasa". Typowy kryminał z Doliny Aosty

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Bardzo lubię, gdy książka kryminalna nie ma specjalnych ambicji bycia literaturą zawierającą refleksje natury społecznej i politycznej. I to mi się właśnie w tej historii podoba - podkreśliła Magdalena Miecznicka, opowiadając o kryminale włoskiego pisarza Antonio Manziniego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Irak jak Wietnam. Antywojenna opowieść Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 14:30
- Nic w tej książce nie wskazuje, że minęło 40 lat od tamtej interwencji. Powieść ta powiela klisze liberalnego myślenia o zaangażowaniu amerykańskim w Wietnamie - oceniał w Dwójce Piotr Kofta "Długi marsz w połowie meczu" Bena Fountaina.
rozwiń zwiń