X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konono no.1: jesteśmy jak Lekarze bez Granic

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 14:00
Tak lider słynnego kongijskiego zespołu - Agustin Makuntima Mawangu opisywał status Konono no.1 w Europie. Zupełnie inaczej sprawy się mają w ojczyźnie muzyków...
Audio
  • Spotkanie z Agustinem Makuntimą Mawangu, liderem zespołu Konono no.1 (Źródłogranie/Dwójka)
Konono no. 1
Konono no. 1 Foto: PAP/ EPA/ALBERTO ESTEVEZ

- W Kongo gramy, gdzie się da: na pogrzebach, weselach, manifestacjach. Poza tym jestem stolarzem i zajmuję się też elektryką - opowiadał Mawangu. Zaskakująca deklaracja w ustach lidera zespołu cieszącego się globalną popularnością, która rozpoczęła się w 2004 roku wraz z pierwszą publikacją Konono no. 1 w barwach wytwórni Crammed Discs. 

Historia zespołu sięga jednak 1966 roku i skonstruowania przez Mingiedi Mawangu (ojca aktualnego lidera) instrumentu likembe, będącego elektryczną odmianą tradycyjnej mbiry. Augustin dba zresztą bardzo o zachowanie oryginalnego brzmienia Konono no. 1. - Ja jestem tylko następcą mojego ojca. Staram się nic nie zmieniać ani w samym instrumencie, ani w technice gry na nim - powiedział w Dwójce.

Ale jak tę deklaracją pogodzić ze współpracą z Batidą? Ten portugalski didżej i producent był współtwórcą ostatniej płyty Konono no. 1.

***

Tytuł audycji: Źródłogranie

Rozmawiała: Magdalena Tejchma

Gość: Agustin Makuntima Mawangu (lider kongijskiego zespołu Konono no.1)

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 12.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bonga i pieśni, które wyzwoliły Angolę

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 11:00
- W latach 70. moja muzyka zmobilizowała ludzi do walki przeciw kolonializmowi - powiedział legendarny afrykański muzyk, którego koncert (20.04) zainauguruje 10. festiwal filmowy "Afrykamera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Afrykanie potrafią wyśpiewać sobie wolność?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 17:00
- Jako obywatel Portugalii pobiłem rekord świata na 400 metrów. Dzięki temu mogłem zaczął śpiewać o wyzwoleniu Angoli - opowiadał Bonga, które niedawno wystąpił w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego słuchają Afrykańczycy?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 10:00
"Nokturn" poświęcony najciekawszym nagraniom z Czarnego Lądu. Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński przedstawili nowości, ale też starsze utwory.
rozwiń zwiń