X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosława Dubrawska. Wspomnienie aktorki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 14:10
Była aktorką teatralną, telewizyjną i radiową. W audycji usłyszą Państwo z taśm archiwalnych fragmenty jej kilku najciekawszych ról.
Mirosława Dubrawska na rozdaniu Feliksów Warszawskich 20022003. Są to nagrody za najlepsze dokonania artystyczne na scenach warszawskich ufundowane przez Fundację Feliksa Łaskiego z Londynu
Mirosława Dubrawska na rozdaniu Feliksów Warszawskich 2002/2003. Są to nagrody za najlepsze dokonania artystyczne na scenach warszawskich ufundowane przez Fundację Feliksa Łaskiego z LondynuFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Mirosława Dubrawska po ukończeniu warszawskiej PWST debiutowała w 1950 roku w szczecińskim Teatrze Współczesnym w "Rewizorze" Gogola rolą Horodniczanki. Później grała w zespole Teatru Wybrzeże w Gdańsku, krakowskiego Teatru Starego a także Teatru Ateneum, Narodowego i Powszechnego w Warszawie.

Współpracowała z wybitnymi reżyserami - m.in. z Andrzejem Wajdą, Januszem Warmińskim, Ludwikiem Rene, Bohdanem Korzeniewskim, Adamem Hanuszkiewiczem, Kazimierzem Kutzem, Aleksandrem Bardinim, Izabelą Cywińską, Krystianem Lupą, no i przede wszystkim z Zygmuntem Hübnerem, który był jej mężem.

Do historii teatru przeszły jej role: tytułowa w "Lady Makbet" Williama Szekspira, Celia w "Kapeluszu pełnym deszczu", Lena w "Więźniach z Altony" Jean-Paula Sartre'a, Solange w "Pokojówkach" Jeana Geneta, Idalia w "Fantazym" Juliusza Słowackiego, Eleonora w "Tangu" Sławomira Mrożka, Olga w "Trzech siostrach" Antoniego Czechowa,  siostra Ratched w "Locie nad kukułczym gniazdem" Dale'a Wassermana, Mag Folan w "Królowej piękności z Leenane" Martina Macdonagha.

Równie szeroką paletę ról zagrała w Teatrze Polskiego Radia, zarówno w repertuarze klasycznym jak i współczesnym, a także w słuchowiskach dla dzieci. Za wieloletnią współpracę z Teatrem Radiowym została w 2007 roku uhonorowana Splendorem Splendorów.

W audycji usłyszą Państwo z taśm archiwalnych fragmenty jej ról w "Nocy Listopadowej" Stanisława Wyspiańskiego, w "Krewniakach" Michała Bałuckiego, w "Ambasadorze" Sławomira Mrożka i w słuchowisku Piotra Muldnera-Nieckowskiego.

***

Na audycję z cyklu "Radiowe kreacje mistrzów", w piątek (19.06) w godz. 22.00-22.30, zapraszają Iwona Malinowska i Joanna Godlewska.

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr publiczny. Starcie wyżów demograficznych

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 18:00
– Z przyczyn naturalnych dla ludzi urodzonych po 1984 r. nie ma już miejsca w teatrze publicznym – mówił aktor Piotr Głowacki, wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Pietraszak. Zaczęło się od Nikifora

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 22:00
Znakomity aktor opowiadał tym razem nie o karierze filmowej i teatralnej, lecz o tworzonej przez kilkadziesiąt lat kolekcji sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Segda: u Jandy nikt nie zawoła "hańba"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 09:00
- Brakuje mi czasem w Krakowie lżejszego repertuaru - wyjaśniała aktora Starego Teatru swój udział w spektaklu czarnej komedii "Truciciel" na deskach warszawskiego Och-Teatru.
rozwiń zwiń