X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akustyczne skarby nocy. Improwizacje na temat Ursynowa

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 15:28
Gośćmi "Mikrokosmosów" byli twórcy projektu muzycznego o sonosferze miasta, prowadzonego przez śpiewaczkę i performerkę Aleksandrę Klimczak.
Audio
  • Improwizacje Aleksandry Klimczak na temat Ursynowa (Mikrokosmosy/Dwójka)
Warszawski Ursynów
Warszawski UrsynówFoto: PAP/Maciej Chmiel

Wykształcona klasycznie sopranistka, współpracująca m.in. z Filharmonią Narodową i Polską Operą Królewską, Aleksandra Klimczak, realizuje swój projekt "Sonor Urbis. Suita na miasto i improwizujących muzyków". To przedsięwzięcie łączy nagrania pejzażu dźwiękowego warszawskiego Ursynowa z improwizacjami autorki i zaproszonych przez nią muzyków instrumentalistów i wokalistów.

- Od zawsze szukałam innych form wypowiedzenia siebie niż tylko realizacje klasyczne. Chciałam powiedzieć o sobie coś więcej, a dzięki improwizacji mi się to udaje - mówiła o swoich inspiracjach Aleksandra Klimczak. - Zaczęliśmy od nagrania z Piotrem Mełechem w tunelu pod autostradą S8, miejscu szalenie interesującym pod względem akustyki. Wpadł mi do głowy pomysł, że sonosfera miasta może być jedną z partii utworu - dodała artystka.

Piotr Mełech, klarnecista i improwizator, który od początku towarzyszył Klimczak w nagraniach, zauważył, że dźwięki miasta mogą dawać bardzo ciekawy fundament do artystycznego dialogu. - W swojej historii miałem znaczący okres grania na ulicy, a tym samym okazję do przetestowania bardzo wielu różnych akustycznych cukiereczków przestrzennych. Zwracam uwagę na cechy ciekawych akustycznie miejsc.

Jednym z tematów audycji była historia i specyfika field recordingu, zwłaszcza miejskiego. Co jest w nim interesujące? - Samo choćby dociekanie, jakim organizmem jest miasto - nie tylko pod względem dźwiękowym, ale i zmysłowym, zapachowym. To, co potocznie uważamy za hałas, może być bardzo inspirujące - tłumaczył gitarzysta Wojciech Więckowski.

Jak brzmi jedna z dzielnic Warszawy? Czym dokładnie inspiruje artystów? O tym w audycji rozmawiali oprócz Aleksandry Klimczak perkusjonista i plastyk Piotr Dąbrowski, klarnecista, improwizator Piotr Mełech oraz gitarzysta i malarz Wojciech Więckowski. Towarzyszyły nam efekty ich pracy - nagrania suity.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy 

Przygotowała: Justyna Piernik

Data emisji: 4.02.2019

Godzina emisji: 22.00

at/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żelechów. Małe miasto o wielkiej historii

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 11:49
- Najstarsze wzmianki o Żelechowie pochodzą z XIII wieku, a o parafii żelechowskiej - z 1325 roku. Prawa miejskie Żelechów posiadał już w 1447 roku, aczkolwiek są przypuszczenia, że było to znacznie wcześniej, czyli tuż po bitwie pod Grunwaldem z 1410 roku - mówił w Dwójce Michał Sztelmach z Ośrodka Kultury w Żelechowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gniazda kultury na Mazowszu. Czym są i jak się rozwijają?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 10:29
- Punktem wyjścia był ogłoszony przez urząd marszałkowski konkurs dla organizacji pozarządowych m.in. na badanie potencjału tworzenia klastrów kreatywnych na terenie województwa - mówiła w Dwójce Anna Czyżewska z Federacji Mazowia, koordynatorka projektu "Gniazda kultury".
rozwiń zwiń