X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fiasko integracji. Przybysze z kolonii idą na dżihad

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 10:00
Większość ludzi odpowiedzialnych za niedawne zamachy we Francji to osoby z europejskim obywatelstwem. Jak to się dzieje, że przystępują do Państwa Islamskiego?
Audio
  • Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku o radykalizacji młodego pokolenia europejskich muzułmanów (Puls świata/Dwójka)
Abdelhamid Abaaoud, uważany za mózg zamachów we Francji, zginął podczas akcji policji. Miał 28 lat i belgijskie obywatelstwo
Abdelhamid Abaaoud, uważany za mózg zamachów we Francji, zginął podczas akcji policji. Miał 28 lat i belgijskie obywatelstwoFoto: PAP/Doc News Pictures

Magdalena El Ghamari z Uniwersytetu w Białymstoku wyjaśnia, że aby zrozumieć to zjawisko, należy na nie spojrzeć w kontekście całego pokolenia zamachowców, którzy mają około 30 lat i są wnukami przybyszów z dawnych kolonii.

- Dzieci pierwszych imigrantów pracowały od rana do nocy, by poprawić swój byt i stworzyć sobie miejsce do życia tu, w Europie. Kolejna generacja odczuła, że zaczyna jej czegoś brakować. Mówimy tu o kryzysie tożsamości, o utracie łącznika z fundamentem wiary i kultury. Młodzi przestają uznawać dziadków i rodziców za autorytety i szukają kogoś, kto będzie bardziej religijny, mający bardziej radykalne cele - mówi Magdalena El Ghamari.

Ekspertka wyjaśnia też, czym jest zjawisko postdżihadu i cool-dżihadu, a prowadzący zadaje jej pytanie, jak to się stało, że model integracji oparty na szkole i pracy się nie sprawdził.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak 

Gość: Magdalena El Ghamari (Uniwersytet w Białymstoku)

Data emisji: 23.11.2015

Godzina emisji: 17.45

mg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja i Zachód wspólnie przeciw islamistom?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 18:51
Władze w Moskwie, tłumaczył w Dwójce Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich, wykorzystują walkę z terrorystami, by zmienić swoją trudną sytuację na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paryż i Mali. Jak mamy się obronić przed terrorystami?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 18:00
Jak daleko pójść, by nie zatracić się w walce z terroryzmem? Czy można wygrać wojnę, a przegrać ideały? O to pytaliśmy Aleksandra Smolara z Fundacji Batorego.
rozwiń zwiń