"Wojna celna USA-Meksyk to koszmar dla obu stron"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 18:44
- Jeśli Trump narzuci cło na towary z Meksyku, to zaszkodzi też Amerykanom, dlatego że eksport Meksyku do Stanów to nie jest monokultura, ale cała gama produktów - mówił w Dwójce Maciej Stasiński.
Audio
  • Maciej Stasiński o skutkach ewentualne wojny celnej między USA i Meksykiem (Puls świata/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: PAP/Ingo Wagner

Meksyk ostrzegł USA, że jeśli wprowadzą one cło na meksykańskie towary, to odpowie tym samym. Tymczasem prezydent Trump zapowiedział, że lada dzień rozpocznie się budowa muru, którą pieniądze z owych ceł miałyby finansować. - Jeśli dojdzie do tej wojny, która jest nie tylko handlowa, ale i godnościowa, to będzie koszmar w każdej dziedzinie życia. Całe południe Stanów Zjednoczonych jest oparte na wymianie z Meksykiem. Eksport Meksyku to nie jest tylko kawa, banany i awokado, to jest również technologia, elektronika i mnóstwo samochodów, które amerykańskie firmy produkują w tym kraju - wymieniał Maciej Stasiński.

Gość "Pulsu świata" mówił o ewentualnej "karcie narkotykowej", którą może zagrać Meksyk, ale też o sprzecznych sygnałach w sprawie wojny celnej płynących ze strony administracji prezydenta USA.

***

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Maciej Stasiński ("Gazeta Wyborcza")

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 17.45 

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezprawie w Esprito Santo. "Brazylia szokuje przemocą"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 19:11
W stolicy stanu Esprito Santo regularnie dochodzi do strzelanin na ulicach, plądrowania sklepów. To są sceny jak z filmów apokaliptycznych - mówił w Dwójce Barłomiej Rabij z portalu Radio Brazylia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turcja. Więcej władzy dla Erdoğana?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 18:00
- Historia tureckiej polityki jest historią przewrotów i liderów. To jest argument, do którego odwołuje się partia rządząca, że skoro Turcy zawsze wybierali silnych przywódców, to trzeba wprowadzić system wzmacniający ich pozycję - analizował w Dwójce Karol Wasilewski, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć Kim Dzong Nama. Czy Korea zerwie relacje z Malezją?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 18:00
- W całej tej sytuacji mogło chodzić o pogorszenie stosunków Pjongjangu z Kuala Lumpur, które w przeciwieństwie do przyjętej na świecie polityki anty-północnokoreańskiej, pozwalało Koreańczykom na swobodę funkcjonowania – powiedział Oskar Pietrewicz.
rozwiń zwiń