X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trump na Bliskim Wschodzie. "Bardziej biznesmen niż polityk"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 10:00
- Prezydentowi USA nie wiedzie się dobrze w polityce wewnętrznej, dlatego stara się o sukces w sprawach zagranicznych. Jednym z jego narzędzi jest mediacja w sprawie kryzysu palestyńsko-izraelskiego – powiedział Mariusz Borkowski.
Audio
  • Mariusz Borkowski o roli USA w relacjach izraelsko-palestyńskich (Puls świata/Dwójka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Evan El-Amin/Shutterstock.com

Goszczący w Dwójce były korespondent Polskiego Radia na Bliskim Wschodzie opowiadał o prowadzonych przez Amerykanów negocjacjach, które zamiast doprowadzić do przełomu, wywołały wzburzenie wśród Palestyńczyków. Powodem jest stanowisko amerykańskiej administracji, które ostrzega, że zamknie biuro Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) w Waszyngtonie.

- Trump wpadł na pomysł, że w rokowaniach dyplomatycznych można postąpić tak samo jak w negocjacjach handlowych. Chodzi o to, by tak przycisnąć do muru przeciwnika, by nie miał pola manewru i zgodził się na przedstawione mu propozycje. W tym przypadku to zawarcie przez Autonomię Palestyńską wstępnego porozumienia pokojowego z Izraelem - dodał Mariusz Borkowski.

Jakie są główne linie tarcia w stosunkach izraelsko-palestyńskich i jaką rolę w procesie bliskowschodnim mają zacieśniające się relacje Izraela z Arabią Saudyjską? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Mariusz Borkowski (byly korespondent na Bliskim Wschodzie)

Data emisji: 20.11.2017

Godzina emisji: 17.45

mz/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieniądze z Unii na zbrojenia. Ile dostanie Polska?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 18:00
- Obawiam się, czy Polska Grupa Zbrojeniowa, która jest w trakcie formowania, uszczknie coś z tego ogromnego tortu, jaki Unia zacznie dzielić – powiedział w Dwójce dr Janusz Onyszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna dezinformacyjna, czyli jak Kreml atakuje Europę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 12:00
- Rosjanie dla każdego kraju mają przemyślaną strategię: na przykład nie można sprawić, żeby Polska stała się prorosyjska, ale można wspierać tendencje, które pogorszą jej relacje z Ukrainą i Niemcami - podkreślił Jakub Janda.
rozwiń zwiń