Polityczne tańce Władimira Putina w Europie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 15:00
- Z Rosją trzeba rozmawiać, ale czym innym jest zaproszenie na rozmowy polityczne, a czym innym bawienie się z Władimirem Putinem na weselu - Marcin Antosiewicz skomentował w Dwójce wizytę prezydenta Rosji w Austrii i w Niemczech.
Audio
  • Polityczne tańce Władimira Putina w Europie (Puls świata/Dwójka)
Karin Kneissl i Władimir Putin
Karin Kneissl i Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ROLAND SCHLAGER / POOL

To był dobry weekend dla prezydenta Rosji. Najpierw Władimir Putin bawił się na weselu u minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl, potem spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Marcin Antosiewicz negatywnie ocenił weselny gest Karin Kneissl w kontekście półrocznej prezydencji Austrii w Unii Europejskiej, ale też sprawy umierającego Olega Sencova i sankcji nałożonych na Rosję po aneksji Krymu. Inaczej zdaniem gościa "Pulsu świata" wyglądała wizyta Putina w Niemczech, podczas której Angela Merkel miała mocniejszą pozycję negocjacyjną. Marcin Antosiewicz wyjaśnił w audycji, dlaczego Władimirowi Putinowi zależy obecnie na dobrych stosunkach z Europą Zachodnią.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Gość: Marcin Antosiewicz, wieloletni korespondent w Niemczech, wykładowca Uczelni Vistula

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 17.00

bch

Czytaj także

Władimir Putin na ślubie Karin Kneissl: to wydarzenie polityczne, nie towarzyskie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 13:41
- Nie jest to na tyle zażyła znajomość, żeby Kneissl zapraszała "swojego przyjaciela Władimira Putina na swój slub - powiedział Michał Kędzierski, gość audycji "W samo południe"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta grafika z Putinem podbija sieć. Taniec z szefową MSZ Austrii na jej weselu a w tle wrak MH17

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 13:07
Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. W sieci pojawiła się wymowna grafika, na której Putin tańczy z Kneissl, w tle załączono wrak samolotu malezyjskich linii o numerze lotu MH17, który w 2014 roku zestrzelono nad Ukrainą.
rozwiń zwiń