X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy można dowartościować intelektualistę autem?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 20:00
- Elegancki mężczyzna z eleganckim samochodem. Może kiedyś zaproponuje nam podwózkę do miasta - komentował Mariusz Czubaj kontrowersje wokół kontraktu reklamowego Szczepana Twardocha z niemiecką marką motoryzacyjną.
Audio
  • Rozmowa o kontrowersjach wokół kontraktu reklamowego Szczepana Twardocha z niemiecką marką motoryzacyjną (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jedno z najbardziej prestiżowych literackich wyróżnień otrzymał w tym roku Szczepan Twardoch za powieść Drach
Jedno z najbardziej prestiżowych literackich wyróżnień otrzymał w tym roku Szczepan Twardoch za powieść "Drach"Foto: PAP/Stach Leszczyński

- Jestem przeciwnikiem kurczowego trzymania się tzw. etosu pisarza odziedziczonego po romantyzmie, ale też po czasach opresji komunistycznej. Wtedy otrzymanie od władzy samochodu było dowodem serwilizmu - powiedział z kolei Krzysztof Varga. A Mariusz Czubaj dodał: - Absurdalne jest oczekiwanie, że pisarz będzie głodował, z głodu miał halucynacje i wtedy tworzył. Twórca syty nie przestaje być wiarygodny! - podkreślił.

- Od lat odczuwam frustrację i degradację inteligencji na całym świecie. Sytuację Szczepana Twardocha uważam natomiast za przejaw przeciwnej, pozytywnej tendencji. To realne dowartościowanie intelektualisty w oczach narodu - uznał z kolei Iwo Zaniewski.

Warto pamiętać, że autor "Morfiny" nie był pierwszy. Przed wojną pisarze parali się tworzeniem reklam, Juliusz Słowacki zarabiał grając na giełdzie, a do promocji pewnego produktu wykorzystano Mrożka...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Krzysztof Varga (pisarz i publicysta), Mariusz Czubaj (autor poczytnych kryminałów i antropolog kultury), Iwo Zaniewski (copywriter i współwłaściciel agencji reklamowej)

Data emisji: 20.07.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twardoch: żyje się lepiej, myśląc o śmierci

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 21:00
- Nie dostrzegam niczego, czego należałoby się bać we własnej śmierci. Wiele rzeczy przeraża mnie bardziej - powiedział autor wydanej właśnie powieści "Drach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Self-publishing to nowa grafomania?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 20:00
– Z punktu widzenia czytelnika self-publishing wcale nie jest zjawiskiem korzystnym – mówił Łukasz Gołębiewski, pisarz, wydawca i analityk rynku książki.
rozwiń zwiń