Karola Modzelewskiego zmagania z historią

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 13:00
Przypominamy rozmowę z prof. Karolem Modzelewski o książce "Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca".
Za autobiografię Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca Karol Modzelewski otrzymał literacką nagrodę Nike
Za autobiografię "Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca" Karol Modzelewski otrzymał literacką nagrodę NikeFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Prof. Karol Modzelewski jest członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk. W okresie PRL był znanym działaczem opozycyjnym, współautorem "Listu otwartego do Partii", zaangażowanym w protesty Marca 1968 i działalność "Solidarności".

W książce "Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca" wspomina dzieje rodziny i jego samego na tle historii politycznej Polski od lat czterdziestych XX wieku po chwilę obecną.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w piątek (14.08) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Jerzy Kisielewski.

bch/jp

Czytaj także

Szewach Weiss: Mandela przypominał mi Tadeusza Mazowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 12:00
- Po tylu latach więzienia nie zemścił się, tylko wybaczył i stworzył możliwość życia razem. To mi przypomina politykę "grubej kreski", bez tego mamy wojną domową - mówił w Dwójce prof. Szewach Weiss, izraelski polityk, dawny przewodniczący Knesetu i ambasador Izraela w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jacek Stryczek: w ukraińskich szkołach Lenin był jak Jezus

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 11:30
- Ukrainę poznałem jako kraj szaleństwa. Miejsce, w którym kłamstwo, manipulacja i przemoc są obecne na każdym kroku. Ale młode pokolenie Ukraińców ujrzało Zachód, przekonał się, że można żyć normalnie. Stąd bunt - uważa jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich duchownych.
rozwiń zwiń