Wideo w teatrze. Na tropie rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 18:00
- Nie chodzi o zarejestrowany obraz, ale o pewną konstrukcję świata, którą próbujemy oddać w teatrze - mówili członkowie Identity Problem Group. Czy właśnie dlatego sztuki performatywne posiłkują się technologiami wideo?
Audio
  • Rozmowa o roli wideo-artu w teatrze (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: domena publiczna (pexels)

- Wideo czy różnego rodzaju urządzenia do rejestracji i projekcji obrazu otaczają nas dziś ze wszystkich stron. Żyjemy równolegle na różnych portalach społecznościowy, w różnych rzeczywistościach i w końcu zaczynamy zadawać sobie pytanie, gdzie naprawdę jest rzeczywistość - wyjaśniali nasi goście kontekst swojej pracy z technologiami wideo w teatrze.

Czy tego typu środki przeżywają właśnie rozkwit? A może jest ich w teatrze za dużo, jak uważa reżyser i artysta wideo Dariusz Błaszczyk? Co ciekawe, już teraz możemy zobaczyć świat oczami aktora na scenie.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Nowak

Goście: Bogna Burska, Dariusz Błaszczyk, członkowie Identity Problem Group: Łukasz Twarkowski i Jakub Lech (artyści wideo działający w teatrze)

Data emisji: 26.04.2016

Godzina emisji: 18.00

mm/jp

Czytaj także

Najwspanialsze okazy teatralnych motyli

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 10:50
– Pomysł przyszedł nam do głowy, gdy szukaliśmy sposobu na wybór artystów, którzy będą z nami współpracowali – mówiła Joanna Nawrocka, dyrektor Teatru Ochoty, o konkursie "Polowanie na motyle".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumpcja w teatrze: barek jako członek obsady

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 14:00
- Alkohol bardzo często jest motorem napędzającym akcję, a barek w dramacie mieszczańskim wyznacza status społeczny bohaterów - opowiadał krytyk teatralny Jacek Wakar.
rozwiń zwiń