Spór o sternika Teatru Polskiego we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 19:33
- Opcja, w której pan Krzysztof Mieszkowski pozostaje dyrektorem artystycznym, jest jak najbardziej aktualna - mówił w Dwójce Jarosław Perduta, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
Audio
  • Spór o sternika Teatru Polskiego we Wrocławiu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Teatr Polski we Wrocławiu
Teatr Polski we WrocławiuFoto: Wiśnia; CC BY 3.0; Wikimedia Commons

Do tej pory nie wyłoniono jeszcze dyrektora największego teatru na Dolnym Śląsku. Kandydaci, którzy zgłosili się do pierwszego konkursu, nie spełnili wymagań formalnych. Tymczasem we wrześniu powinien rozpocząć nowy sezon artystyczny, a umowa dotychczasowego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego kończy się 31 sierpnia.

W audycji "O wszystkim z kulturą" Jarosław Perduta uspokajał, że nazwisko dyrektora, który poprowadzi Teatr w nowym sezonie poznamy jeszcze w sierpniu. - Niezależnie, kto nim zostanie, to ten pierwszy sezon i tak w dużej mierze ustalił pan Mieszkowski. Gdyby dyrektor pojawił się już w lipcu, byłby w takiej samej sytuacji.

Z opinią tą nie zgodził się Piotr Rudzki, kierownik literacki Teatru Polskiego. Gość Jacka Wakara mówił o niepewności panującej w zespole, możliwych zmianach programowych i ewentualnych transferach części aktorów do innych teatrów.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Jacek Wakar

Gość: Maciej Parowski (pisarz, redaktor "Nowej Fantastyki"), Wojciech Chmielarz (pisarzem i dziennikarzem)

Data emisji: 20.07.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/tj

Czytaj także

Co czeka krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 20:00
O tym Jacek Wakar rozmawiał z nowym dyrektorem tej placówki, którym od września będzie Krzysztof Głuchowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rewolucja czy ewolucja? Zmiany w polskiej operze

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 20:40
- Te trzy opery są różne i jednocześnie podobne. Zmiana następuje w momencie ustabilizowanego, wysokiego poziomu, co nie oznacza, że nie można by czegoś zrobić inaczej. Myślę, że każda z tych oper stoi teraz przed taką koniecznością - mówił Jacek Marczyński w audycji poświęconej Operze Wrocławskiej, Bałtyckiej i Śląskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strzępka i Demirski: połączyło nas poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 23:00
- Podsumowujemy się po każdym przedstawieniu, bo jest to część naszej pracy. Staramy się stale pilnować i tyle - mówi reżyserka Monika Strzępka. Wraz z dramaturgiem Pawłem Demirski połączyło ją poczucie humoru, temperament i znudzenie nadęciem.
rozwiń zwiń