X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rockmanka, poetka, pisarka. Totalna Patti Smith

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 19:00
– Jest artystką renesansową, silną i świadomą swojego wizerunku kobietą – mówiła Agnieszka Wolny-Hamkało o jednej z najważniejszych postaci w historii rocka.
Audio
  • Rockmanka, poetka, pisarka. Rozmowa wokół książki Patti Smith "Pociąg linii M" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Patti Smith podczas występu na scenie w 1978 r.
Patti Smith podczas występu na scenie w 1978 r.Foto: Klaus Hiltscher/wikimedia/CC BY-SA 2.0

Pisarka stwierdziła, że teksty Patti Smith najlepiej wypadają w połączeniu z muzyką. – Są z nią zrośnięte. Bez niej działają słabiej. Książki Patti Smith traktuję jako dodatek do jej muzyki, choć cenny i interesujący – powiedziała.

Z kolei zdaniem krytyk literackiej Olgi Byrskiej "oddzielanie poetyckiej i prozatorskiej części twórczości Patii Smith od części muzycznej odbiera kawałek charyzmy tej postaci". – Dla mnie Patti Smith jest taką osobowością, jaką po męskiej stronie był David Bowie. To osobowość totalna – mówiła.

Historyk kultury Antoni Michnik wskazał na kolejne artystyczne powinowactwa bohaterki audycji – to Allen Ginsberg i Bob Dylan. A za kogo uważa się sama Patti Smith? Antoni Michnik powiedział, że kluczem do tej odpowiedzi jest pewne sformułowanie, które pojawia się na kartach wydanej właśnie w Polsce książce "Pociąg linii M".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jacek Hawryluk

Goście: Agnieszka Wolny-Hamkało (pisarka, krytyk literacka), Olga Byrska (krytyk literacka), Antoni Michnik (historyk kultury), Maciej Świerkocki (tłumacz książki "Pociąg linii M")

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patti Smith to nie królowa punk rocka!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 18:45
– Ta książka dobitnie to pokazuje, że mało co miała wspólnego z punk rockiem: była za stara, oczytana, wyrosła z innego środowiska, w książce wciąż powtarzają się poeci, malarze, nawet kino – ocenia Grzegorz Brzozowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punk na pewno nie umarł

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 21:00
W piątkowym "Pop-południu" rozmawialiśmy o Patti Smith w związku z koncertem artystki w Warszawie 17 sierpnia. O jej muzyce i książkach opowiadał w Dwójce krytyk muzyczny Robert Sankowski.
rozwiń zwiń