X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Groteska, mrok i dystans. Listy Samuela Becketta

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 20:00
– Najlepszym słowem opisującym jego podejście do świata jest "autoironia" – mówił pisarz Antoni Libera, tłumacz dramatów Becketta, a także adresat kilku jego listów.
Audio
  • Groteska, mrok i dystans. Listy Samuela Becketta (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Samuel Beckett w 1977 r. Fotografia autorstwa Rogera Pica
Samuel Beckett w 1977 r. Fotografia autorstwa Rogera PicaFoto: wikimedia/domena publiczna

Ukazał się właśnie czwarty (i ostatni) tom listów irlandzkiego pisarza, obejmujący lata 1969-1989. Wydawnictwo opatrzone jest obszernym komentarzem krytycznym i jest jednym z największych wydarzeń ostatnich lat. – W tych czterech tomach znajduje się zaledwie jedna czwarta epistolografii Becketta. Wszystkich listów, co do których wiadomo, że istnieją, jest bowiem około piętnastu tysięcy – zauważył Antoni Libera, którego korespondencja z dramaturgiem zaczęła się w 1976 r.

Prace nad wydaniem listów Becketta zaczęły się jeszcze za życia ich autora. – Już na początku lat 80. zespół opracowujący tę publikację zwracał się do ludzi, którzy korespondowali z twórcą lub wiedzieli, gdzie jeszcze mogą być jakieś listy – wspominał gość Dwójki, opowiadając m.in. o anegdotycznej stronie owych poszukiwań i zdarzających się tajemniczych zniknięciach epistolografii Becketta.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Antoni Libera (pisarz, reżyser, tłumacz, znawca twórczości Samuela Becketta)

Data emisji: 2.03.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Można śmiać się z dramatów Becketta?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 13:46
- Adolf Rudnicki, wspominając pierwsze w Polsce wystawienie "Czekając na Godota", mówił, że publiczność siedziała w straszliwym skupieniu i powadze. Tymczasem on zaśmiewał się do rozpuku – opowiadał Janusz Majcherek.
rozwiń zwiń