"The Square". Sztuka współczesna jest najśmieszniejsza

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:30
– Ten film jest jedną wielką kpiną z tej sztuki – mówiła Adriana Prodeus o nagrodzonym Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes filmie szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda.
Audio
  • Rozmowa o filmie Rubena Östlunda "The Square" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu The Square
Kadr z filmu "The Square"Foto: materiały prasowe

– Dawno się tak nie śmiałam podczas oglądania filmu, prawdopodobnie dlatego, że mam swoje doświadczenia pracy w środowisku sztuki współczesnej – powiedziała Adriana Prodeus. Krytyk zwróciła uwagę, że choć bardzo często dzieła wystawiane dziś w muzeach stają się łatwym obiektem żartów, Östlundowi udało się nie popaść w banał i nakręcił swoją satyrę z nadzwyczajną lekkością.

Nie każdy widz jednak dobrze bawił się na "The Square". Adriana Prodeus opowiadała, że podczas pokazu filmu na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty wybuchł swego rodzaju skandal - równie zabawny, co perypetie bohaterów produkcji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Anna Fuksiewicz

Goście: Adriana Prodeus, Janusz Wróblewski i Stach Szabłowski (krytycy filmowi)

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 18.00

mc

Czytaj także

Urszula Antoniak: film nie ma narodowości

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 14:00
– Niekiedy moja ekipa składała się z 12 nacji. Uważam to za naturalny sposób robienia filmów – mówiła reżyserka "Strefy nagości", która miała polską premierę 12 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Square". Zasłużone zwycięstwo w Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 18:50
- Przyznanie Złotej Palmy w Cannes filmowi szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda to zachowawczy werdykt ukazujący atmosferę zranionej Europy, którą można było poczuć podczas festiwalu na każdym kroku – powiedział Krzysztof Kwiatkowski.
rozwiń zwiń