X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Miśkiewicz: Karpowicz to dla mnie nowy Czechow

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 18:35
- Dwa lata temu w osobie Ignacego Karpowicza znalazłem pisarza, który w podobny do mnie sposób patrzy na świat - mówił w Dwójce ceniony reżyser, który w warszawskim Teatrze Soho wystawił powieść "Ości".
Audio
  • Spotkanie z Pawłem Miśkiewiczem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Paweł Miśkiewicz
Paweł MiśkiewiczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Paweł Miśkiewicz wyznał, że w twórczości Karpowicza podoba mu się stosunek pisarza do swoich bohaterów. - Widzę tu podobieństwo do Czechowa, bo Karpowicz bezwzględnie, ale z czułością, przygląda się swoim postaciom. Bezlitośnie zagląda w dusze ludzkie, z tym, że bardziej współczująco niż krytykująco przygląda się ich małym i większym kłamstwom.

Reżyser podkreślił, że w tekstach, które realizuje na scenie, szuka przede wszystkim emocji, których w jakiś sposób doświadczył. - Żeby mówić uczciwe i szczerze trzeba mówić o doświadczeniu sobie dostępnym. Śmieję się, że ja cały czas robię spektakl z sobą w roli głównej: o niepogodzeniu z rzeczywistością, o próbie ocalenia marzeń i tęsknot okresu młodzieńczego.

W audycji Paweł Miśkiewicz mówił o najważniejszej lekcji, którą wyniósł z zajęć z Krystianem Lupą, ale też o tym, czego uczy się od swoich studentów. Reżysera zapytaliśmy również o przyszłość Gildii Reżyserek i Reżyserów Teatralnych oraz jego stosunek do sytuacji Starego Teatru w Krakowie.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Rozmawiał: Jacek Wakar

Gość: Paweł Miśkiewicz (reżyser)

Data emisji: 26.01

Godzina emisji: 18.00

bch/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Gliński: Gombrowiczowska groteska ma się doskonale

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 18:00
- W opowiadaniu Gombrowicza jest wszystko, dzięki czemu jego twórczość jest aktualna. On jest przewrotny. Stawia diagnozę, że elita jest wspaniała tylko po to, by zaraz ją wykpić – mówił w Dwójce reżyser Robert Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Topa: mam szczęście wracając groteską na scenę

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 18:30
- Opowieść "Niezwyciężonego" wyłamuje się prostej kwalifikacji. To nie komedia, to farsa a wręcz groteska. Autor sztuki nawet prosił reżysera, by na scenie nie było za śmiesznie - mówił w Dwójce aktor znany z ról filmowych, który powrócił na deski teatralne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: płakałam na próbie tej tragedii

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 14:00
- Wypowiadając monologi mojej postaci, które są bardzo smutne, zaczęłam płakać. I pomyślałam sobie - to dobry moment, wypłaczę się teraz, bo nie powinnam płakać na przedstawieniu – mówiła w Dwójce znakomita aktorka.
rozwiń zwiń