X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W kulturze natychmiastowej satysfakcji nie ma czasu"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 19:00
- W społeczeństwie usług on-demand panuje poczucie jednej wielkiej stopklatki. Nie mamy naturalnego porządku dnia i nocy, możemy np. oglądać filmy albo zamawiać jedzenie, o której chcemy, brakuje zewnętrznych ram - mówiła w Dwójce medioznawczyni dr Kamila Tuszyńska.
Audio
  • Dyskusja o skutkach życia w kulturze natychmiastowej satysfakcji (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/View Apart

koncert 1200.jpg
"Disco polo opowiada o Polsce, o której chętnie zapominamy"

W świecie, w którym od spełnienia pragnień dzieli nas tylko jedno kliknięcie nie ma miejsca na czekanie. Jeśli czegoś chcę, chcę teraz. Nie ma żadnego potem. Z jednej strony taka sytuacja rozwija hedonistyczne nastawienie do życia, z drugiej coraz mniej jest okazji by nauczyć się cierpliwości, o czym mówił w audycji publicysta "Rzeczpospolitej" Artur Bartkiewicz. - Rośnie nam pokolenie ludzi niecierpliwych, co stwarza zagrożenie w czasach kryzysu. Nie wiemy, jak zareagują, kiedy jakichś zasobów będzie mniej. Ponadto brak możliwości natychmiastowej realizacji pragnienia, może prowadzić do dużej liczby nerwic i depresji.

Powszechny i błyskawiczny dostęp do informacji skutkuje też wysypem domorosłych ekspertów od wszystkiego, którzy czują potrzebę zabierania głosu w każdej głośnej sprawie. - Warto pamiętać, że dostęp do informacji nie oznacza jeszcze posiadania wiedzy - podkreśliła  dr Kamila Tuszyńska. - Dziś każdy może największą głupotę napisać w internecie i to jest często nieweryfikowalne.

W audycji rozmawialiśmy o niebezpiecznej melancholii, która pojawia się w kulturze natychmiastowej  satysfakcji. Goście Dwójki wyjaśnili, czym różni się pokolenie "Henryków" od pokolenia "płatków śniegu". Zastanawialiśmy się też w jaki sposób życiowe nastawienie reprezentantów tych grup może wpłynąć w przyszłości na kształt rynku pracy i relacji społecznych.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: dr Kamila Tuszyńska (medioznawca i teoretyczka książek obrazkowych) oraz Artur Bartkiewicz (publicysta "Rzeczpospolitej")

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 18.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarstwo w czasie internetowej rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 17:05
- W czasach, kiedy pojawia się dużo niesprawdzonych informacji, kiedy dużo anonimowych wiadomości wrzucanych jest do sieci, ludzie zaczynają szukać potwierdzenia. I bardzo często potwierdzeniem jest imię i nazwisko dziennikarza - mówił w Dwójkowej dyskusji o kondycji współczesnego dziennikarstwa Paweł Reszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polską racją stanu jest wsparcie muzeów we Lwowie"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 20:00
- Nie ma innego miasta poza Polską, które byłoby tak istotne z punktu widzenia polskiej kultury. Bez kompleksowego wsparcia tamtejszych instytucji, utracimy wiele dzieł związanych z historią naszego kraju - mówił w Dwójce Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń