"Ferma blond", czyli wojna i patologia umysłu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:56
- Moje książki wynikają z ciekawości świata, chęci poznania ludzkich losów i namiętności, które przeplatają się z historią. Chciałem uniknąć dramatu wojny pokazywanego w krwawych opisach. Interesowała mnie patologia umysłu, który ją wywołał – mówił w Dwójce Piotr Adamczyk.
Audio
  • "Ferma blond", czyli wojna i patologia umysłu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był pisarz, który w swej powieści "Ferma blond" podjął temat skomplikowanej historii polsko-niemieckiej. Nowa książka autora "Domu tęsknot" to sensacyjna rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się w nazistowskich Niemczech oraz w dzisiejszej Polsce.

- Interesowała mnie przerażająca patologia nazistowskich Niemiec, ale tym razem nie chore dążenie do władzy, pieniędzy i sławy tylko chęć posiadania kobiet wykazywana przez większość dostojników począwszy od samego Hitlera, który miał wiele kochanek, a wśród nich siostrzenicę. Podobnie było z Himlerem, który miał żonę, a afiszował się z nałożnicą. Tego typu postawy nie były wyjątkiem, a wręcz normą. Stąd już był tylko krok do Lebensbornu, który miał być prokreacyjną fabryką przyszłych pokoleń Niemców - mówił gość audycji. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Piotr Adamczyk (pisarz)

Data emisji: 13.08.2018

Godzina emisji: 17.30

mko 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Rypson zaprasza na zjazd sceptyków z Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 11:00
– Europejski Kongres Sceptyków gromadzi rozmaitych uczonych, myślicieli, a także takie organizacje, które usiłują walczyć z ogromnym problemem naszych czasów – mówił historyk i krytyk sztuki Piotr Rypson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzkie zoo, Mock i Afryka Marka Krajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 11:00
- Pracując nad tą książką miałem pewien kłopot. Lubię opisywać każdy szczegół, a tu nagle musiałem przedstawić realia w Kamerunie, w którym nigdy przecież nie byłem – powiedział  Marek Krajewski, autor najnowszej powieści "Mock. Ludzkie zoo".
rozwiń zwiń