X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ferma blond", czyli wojna i patologia umysłu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:56
- Moje książki wynikają z ciekawości świata, chęci poznania ludzkich losów i namiętności, które przeplatają się z historią. Chciałem uniknąć dramatu wojny pokazywanego w krwawych opisach. Interesowała mnie patologia umysłu, który ją wywołał – mówił w Dwójce Piotr Adamczyk.
Audio
  • "Ferma blond", czyli wojna i patologia umysłu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był pisarz, który w swej powieści "Ferma blond" podjął temat skomplikowanej historii polsko-niemieckiej. Nowa książka autora "Domu tęsknot" to sensacyjna rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się w nazistowskich Niemczech oraz w dzisiejszej Polsce.

- Interesowała mnie przerażająca patologia nazistowskich Niemiec, ale tym razem nie chore dążenie do władzy, pieniędzy i sławy tylko chęć posiadania kobiet wykazywana przez większość dostojników począwszy od samego Hitlera, który miał wiele kochanek, a wśród nich siostrzenicę. Podobnie było z Himlerem, który miał żonę, a afiszował się z nałożnicą. Tego typu postawy nie były wyjątkiem, a wręcz normą. Stąd już był tylko krok do Lebensbornu, który miał być prokreacyjną fabryką przyszłych pokoleń Niemców - mówił gość audycji. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Piotr Adamczyk (pisarz)

Data emisji: 13.08.2018

Godzina emisji: 17.30

mko 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Rypson zaprasza na zjazd sceptyków z Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 11:00
– Europejski Kongres Sceptyków gromadzi rozmaitych uczonych, myślicieli, a także takie organizacje, które usiłują walczyć z ogromnym problemem naszych czasów – mówił historyk i krytyk sztuki Piotr Rypson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzkie zoo, Mock i Afryka Marka Krajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 11:00
- Pracując nad tą książką miałem pewien kłopot. Lubię opisywać każdy szczegół, a tu nagle musiałem przedstawić realia w Kamerunie, w którym nigdy przecież nie byłem – powiedział  Marek Krajewski, autor najnowszej powieści "Mock. Ludzkie zoo".
rozwiń zwiń