X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koniec wszystkiego. Dokąd zmierza historia?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 18:00
- Wieszczenie końca świata to stały element historii i kultury ludzkości. Wyraża przekonanie, że ten kres kiedyś nastąpi, ale jest także oswajaniem się z faktem, że wciąż nie nadchodzi mimo różnych apokaliptycznych znaków – mówił w Dwójce prof. Marek A. Cichocki.
Audio
  • Koniec wszystkiego. Dokąd zmierza historia? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Borysevych.com/Shutterstock.com

ferma-blond_1200.jpg
"Ferma blond", czyli wojna i patologia umysłu

W ostatnich tygodniach nie było dnia, by ktoś nie ogłosił jakiegoś końca: końca demokracji, końca Zachodu, końca NATO, końca Kościoła. W audycji "Puls świata" zastanowialiśmy się, jakie są tego powody. Skąd dziś bierze się przekonanie, że powojenne rzeczywistość w Europie i na świecie dobiega kresu?

– Wiele wskazuje na to, że pewien model demokratycznego i kapitalistycznego Zachodu, który powstał na powojennych gruzach, wyczerpuje swoją siłę. Spostrzeżenie, że historia nie doszła do swego finalnego modelu budzi zaś niepewność jutra i strach, bo coś się na naszych oczach kończy, a nie wiadomo co będzie dalej - stwierdził prof. Marek A. Cichocki.

Jakie wizje końca świata zyskują dziś największą popularność i dlaczego? Z jakich powodów apokaliptyczne nastroje zostały przejęte w kulturze przez powojenny egzystencjalizm? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: prof. Marek A. Cichocki oraz Jan Maciejewski, publicysta "Plusa Minusa"

Data emisji: 16.08.2018

Godzina emisji: 17.30

mko 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt Trump-Putin w Helsinkach szczytem dezorientacji?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 15:37
- To nie było znowu aż tak dziwne spotkanie, jeśli weźmie się pod uwagę wcześniejsze kontakty prezydenta Trumpa z przywódcami niedemokratycznymi. Kilku szczegółów zresztą się dowiedzieliśmy. Zapewne rzeczywiście tak było, że rozmawiali np. o Syrii i rozbrojeniu nuklearnym - mówił w Dwójce Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń