Mumioleusz, czyli jubileusz Mumio

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 18:01
- Mumio nie jest produktem kuniunkturalnym, merkantylnym. Nasza działalność bierze się z potrzeby pokazania tego, do czego jesteśmy absolutnie przekonani. Przez te lata prób było mnóstwo, spotykaliśmy się, rodziły się pomysły. Jesteśmy grupą, która tworzy wszystko sama. Nie pracujemy na gotowym tekście. Nasze spektakle są autorskie od zera – mówił w Dwójce Jacek Borusiński.
Audio
  • Mumio o byciu Mumiem. Spotkanie z artystami (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Mumio
MumioFoto: Wojciech Dorosz

Gośćmi audycji "O wszystkim z kulturą" byli artyści jednej z najbardziej nieoczywistych grup teatralnych, która świętuje w tym roku 21. urodziny. A w zasadzie 23. Chyba. Tak czy inaczej Mumio świętuje, artyści z impetem powrócili na deski teatralne i znów bawią, wzruszają i wprawiają w osłupienie.

Jak wygląda w praktyce wielki jubileuszu Mumio? Co leży w najbliższych planach artystów? Dlaczego z takim uporem walczą z określaniem grupy słowem na "k"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński i Tomasz Drozdek (Mumio)

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Wasowski. Radiowy inżynier i kabareciarz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 15:35
Bohaterem audycji z cyklu "Antykwariat" był - związany z Polskim Radiem od czasów przedwojennych - niezapomniany autor piosenek i radiowej muzyki, połowa duetu Kabaretu Starszych Panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jonasz Kofta z radiowej strony

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 15:38
W audycji przypomnieliśmy przede wszystkim fragmenty takich audycji jak "Fachowcy" i "Dialogi na cztery nogi", ale też inne utwory pisane przez Jonasza Koftę dla Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń