Bartłomiej Topa: mam szczęście wracając groteską na scenę

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 18:30
- Opowieść "Niezwyciężonego" wyłamuje się prostej kwalifikacji. To nie komedia, to farsa a wręcz groteska. Autor sztuki nawet prosił reżysera, by na scenie nie było za śmiesznie - mówił w Dwójce aktor znany z ról filmowych, który powrócił na deski teatralne. 
Audio
  • Bartłomiej Topa o swoim powrocie di ról teatralnych (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Bartłomiej Topa
Bartłomiej TopaFoto: Wojciech Kusiński/PR

piotr głowacki i wakar  1200.JPG
Piotr Głowacki: aktor jest hiperczłowiekiem

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był artysta, który pojawił się w uznanych produkcjach, takich jak "Wesele" i "Dom zły" Wojtka Smarzowskiego, "Boisko bezdomnych" Kasi Adamik czy "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza.

Bartłomiej Topa rozpoczynał swoją karierę w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu "Ryszard III" otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Dużym uznaniem cieszy się jego rola w spektaklu "Niezwyciężony" w Teatrze 6. Piętro w Warszawie. Fakt, że świat nie szczędzi nam absurdu, jest podstawą historii opowiadanej przez Torbena Bettsa.

- Mimo, ze sztuka rozgrywa się w angielskich realiach, jest bardzo uniwersalna. I jestem szczęśliwy, że mogłem wrócić na scenę teatralną grając w niej dużą rolę.  Wcześniej nie miałem takiej okazji - powiedział Bartłomiej Topa. 

Czy to był powrót do teatru, który może być wspólnotą pomiędzy sceną a widownią? Co jest najbardziej fascynujące w poszukiwaniu właściwego wymiaru aktorskiej kreacji? Czy jednoznaczność granej postaci jest atutem, czy wręcz odwrotnie? O tym w nagraniu audycji.


***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 18.00

mko

Czytaj także

Państwo Bluszcz: połączył nas Leonard Cohen

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- To było we Wrocławiu na zajęciach z ustawiania głosu. Przemek mówił tekst Cohena o tym, jak recytować poezję - wspominała w Dwójce pierwsze spotkanie ze swoim przyszłym mężem reżyserka Anna Wieczur-Bluszcz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Pszoniak: nie czuję się zawodowym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 19:15
– Mam wrażenie, że przedwczoraj skończyłem studia i zacząłem być aktorem, a bierze się ono stąd, że nigdy się nie znudziłem tym, co robię – mówił znakomity aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Maślona: mój film nie jest komedią

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 19:00
- Trzeba mówić własnym głosem o rzeczach dla siebie ważnych i poszukiwać formy, która będzie najuczciwsza do opowiedzenia tego, co uwiera. Komedia to nie to słowo - mówił w Dwójce o swoim filmie reżyser "Ataku paniki".
rozwiń zwiń