X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski Mały Berlin. Spacer po gdańskim Wrzeszczu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 12:00
- Ulica Wajdeloty, na której mieszkałam, wygląda bardzo berlińsko. Otworzyły się małe knajpki, salony usługowe, są też artyści. To jest dzielnica, poza obręb której niekoniecznie trzeba wychodzić, bo tutaj wszystko jest - mówiła o gdańskim Wrzeszczu artystka Anna Witkowska.
Audio
  • Polski Mały Berlin. Spacer po gdańskim Wrzeszczu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Panorama Wrzeszcza
Panorama WrzeszczaFoto: Shutterstock/Weerapat Poosri

Stocznia Cesarska 1200.jpg
Stocznia Gdańska zmieni się w nowoczesną dzielnicę

W ciągu ostatnich kilku lat Wrzeszcz przeszedł architektoniczną i demograficzną transformację. Z dzielnicy podupadłej w okresie PRL, stał się miejscem atrakcyjnym. - Gwałtowne zmiany nastąpiły po roku 2000 - opowiadał prof. Jakub Szczepański z Politechniki Gdańskiej. - Zrewitalizowano ulicę Wajdeloty, ale efekt był o wiele większy, bo nagle dziesiątki fasad kamienic zostały wyremontowane za pieniądze wspólnot. Mieszkańcy sami z siebie poczuli wartość tej dzielnicy.

W audycji rozmawialiśmy o historii Wrzeszcza, wyjaśniliśmy dlaczego Gdańsk rozrastał się w kierunku tej dzielnicy. O klimacie życia w tej części miasta opowiadali mieszkańcy.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Aleksandra Tykarska

Goście: prof. Jakub Szczepański, Anna Witkowska (artystka sztuk wizualnych), Stefan Wesołowski (muzyk), Grzegorz Kwiatkowski (muzyk) oraz Jakub Knera i Natalia Koralewska z Fundacji Palma

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 22.45

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bolesław Stelmach: ład przestrzenny jest wartością

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 20:00
- Instytut będzie promował myślenie o architekturze w kategoriach przestrzeni społecznej, która służy nie tylko do mieszkania, ale także do odpoczynku i spotykania się z innymi ludźmi – powiedział p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Milewska: falowiec był obiektem moich lęków

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 18:37
- Straszono mnie, że tam mieszkają bardzo dziwni ludzie, którzy zasadzają się w okolicy niczym pająki polujące na dzieci. Myślę, że coś z tego irracjonalnego lęku, połączonego też z różnymi innymi legendami miejskimi, zostało we mnie - mówiła Monika Milewska, autorka książki "Latawiec z betonu" o losach słynnego gdańskiego falowca.
rozwiń zwiń