Polskie Radio
Section05
Bartosz Panek

"Wokół domu". Fotoreportaże z kwarantanny

- Z perspektywy wizualnej można na tym obrazie znaleźć zwykłą pustkę i nieobecność. Wybierałem instytucje, które zazwyczaj są odwiedzane przez szerokie rzesze swoich użytkowników, więc spotęgowanie tej nieobecności właśnie w tych przestrzeniach wydawało się specjalnie dojmujące - mówił w Dwójce Rafał Milach - jeden z artystów biorących udział w przedsięwzięciu "Wokół domu. Fotograficzny dziennik czasu odosobnienia".
Zobacz więcej na temat:  fotografia Bartosz Panek Dwójka KULTURA

Bach nagrany w piwnicy. Karol Marianowski: ta płyta jest zapisem chwili

- Na początku pomysł zrodził się z potrzeby zwykłej pracy w miejscu, gdzie będzie cicho i spokojnie, a ja będę mógł pobyć sam ze sobą. I tak zacząłem chodzić do swojej piwnicy i ćwiczyć repertuar - opowiadał w Dwójce Karol Marianowski - wiolonczelista, który w piwnicy nagrał sześć suit niemieckiego kompozytora barokowego na wiolonczelę solo.
Zobacz więcej na temat:  Jan Sebastian Bach Bartosz Panek muzyka klasyczna Dwójka MUZYKA KULTURA

Marcin Hycnar: bierzemy pod uwagę wystawianie spektakli w wakacje

- Nasza dyrekcja z obawą spogląda na jesień. Nie ukrywamy, że przychodem są dla nas wpływy ze spektakli porannych, co wiąże się z zapraszaniem szkół i przedszkoli. Jeżeli nauczanie zdalne zostanie utrzymane, to z frekwencją może być różnie. Na razie staramy się jakoś opanować sytuację. Być może w grę wchodzić będzie granie wakacyjne - mówił szef artystyczny Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Hycnar Dwójka Bartosz Panek Tarnów spektakl premiera koronawirus