X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Intymny świat Igi Cembrzyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:00
- To osoba fantastyczna: drobna, malutka, a wielka - mówiła w Dwójce Ajka Tarasow o swojej przyjaciółce. Iga Cembrzyńska - wybitna aktorka i piosenkarka - obchodzi właśnie swoje 80. urodziny.
Audio
  • Audycja poświęcona Idze Cembrzyńskiej (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Iga Cembrzyńska
Iga CembrzyńskaFoto: PAP/Stefan Kraszewski

- To był chyba 1973 rok, Wrocławskie Spotkania Jednego Aktora w Piwnicy Świdnickiej. Iga została wtedy nagrodzona. Spektakl był szokujący, świetnie zaaranżowany z grupą jazzmanów - wspominała Ajka Tarasow. - To, co Iga wyczyniała z głosem, to było coś niezwykłego. Dla mnie to było po prostu zjawisko.

Oprócz tego, że Iga Cembrzyńska śpiewała, grała w filmach i pisała scenariusze, zdarzyło jej się również wykonywać cyrkowe akrobacje i jeździć w rajdach. Niedawno stała się bohaterką filmu "Jak pies z kotem" w reżyserii Janusza Kondratiuka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. dowiemy się, dlaczego Iga Cembrzyńska zmieniła imię, a także wysłuchamy, co mówią o Idze Cembrzyńskiej jej przyjaciele

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała:  Beata Kwiatkowska

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 15.00

a.m

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kondratiuk wprowadzał w swój świat niczym mag"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 14:27
- Nigdy nie pracowałam z kimś takim. Na planie jego filmów byłam jak zaczarowana, podejmowałam się nawet najbardziej ryzykownych zadań - wspominała zmarłego reżysera Andrzeja Kondratiuka Katarzyna Figura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kondratiuk: chciałem, żeby "Jak pies z kotem" był filmem uniwersalnym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:38
- Nie chodziło mi o historię o tych konkretnych braciach, tylko w ogóle o braciach i o rodzinie. W tę stronę szły moje zamiary i to się udało - mówił w Dwójce reżyser filmu "Jak pies z kotem".
rozwiń zwiń