REKLAMA

Intymny świat Igi Cembrzyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:00
- To osoba fantastyczna: drobna, malutka, a wielka - mówiła w Dwójce Ajka Tarasow o swojej przyjaciółce. Iga Cembrzyńska - wybitna aktorka i piosenkarka - obchodzi właśnie swoje 80. urodziny.
Audio
  • Audycja poświęcona Idze Cembrzyńskiej (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Iga Cembrzyńska
Iga CembrzyńskaFoto: PAP/Stefan Kraszewski

- To był chyba 1973 rok, Wrocławskie Spotkania Jednego Aktora w Piwnicy Świdnickiej. Iga została wtedy nagrodzona. Spektakl był szokujący, świetnie zaaranżowany z grupą jazzmanów - wspominała Ajka Tarasow. - To, co Iga wyczyniała z głosem, to było coś niezwykłego. Dla mnie to było po prostu zjawisko.

Oprócz tego, że Iga Cembrzyńska śpiewała, grała w filmach i pisała scenariusze, zdarzyło jej się również wykonywać cyrkowe akrobacje i jeździć w rajdach. Niedawno stała się bohaterką filmu "Jak pies z kotem" w reżyserii Janusza Kondratiuka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. dowiemy się, dlaczego Iga Cembrzyńska zmieniła imię, a także wysłuchamy, co mówią o Idze Cembrzyńskiej jej przyjaciele

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała:  Beata Kwiatkowska

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 15.00

a.m

Czytaj także

"Kondratiuk wprowadzał w swój świat niczym mag"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 14:27
- Nigdy nie pracowałam z kimś takim. Na planie jego filmów byłam jak zaczarowana, podejmowałam się nawet najbardziej ryzykownych zadań - wspominała zmarłego reżysera Andrzeja Kondratiuka Katarzyna Figura.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Kondratiuk: chciałem, żeby "Jak pies z kotem" był filmem uniwersalnym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:38
- Nie chodziło mi o historię o tych konkretnych braciach, tylko w ogóle o braciach i o rodzinie. W tę stronę szły moje zamiary i to się udało - mówił w Dwójce reżyser filmu "Jak pies z kotem".
rozwiń zwiń