REKLAMA

"Dwójka na miejscu" – relacja z audycji w Krynicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 10:25
W audycji "Kwadrans bez muzyki" przypomnieliśmy naszą letnią akcję "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39" na krynickim deptaku.
Audio
  • "Dwójka na miejscu" – relacja z audycji w Krynicy-Zdroju (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Dwójka na miejscu w Krynicy-Zdroju
"Dwójka na miejscu" w Krynicy-ZdrojuFoto: PR2

Dwójka na miejscu 1200 Krynica.jpg
Dwójka w Krynicy-Zdroju. Tu niósł się śpiew Jana Kiepury

13 lipca dziennikarze Programu Drugiego Polskiego Radia zawitali do malowniczej Krynicy-Zdroju, gdzie wspólnie z gośćmi rozmawiali o bogatej historii tego uzdrowiska. W audycji na żywo można było usłyszeć o słynnym malarzu Nikiforze, legendzie Jana Kiepury, krynickiej historii wodolecznictwa oraz mniejszości łemkowskiej.

Przewodniczką po mieście i historii była Magdalena Krzeszowska, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Krynicy-Zdroju, ale w nagraniu usłyszą Państwo także naszych gości i publiczność.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Aleksandra Łapkiewicz- Kalinowska

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

"Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej". Toruń miastem artystów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:33
- Patrząc na cudownie odrestaurowane zabytki i na tętniące życiem miasto uniwersyteckie, rośnie we mnie serce.  Przed laty Toruń był na muzycznej mapie Polski miastem prowincjonalnym, dziś to już przeszłość. Życzę mojemu rodzinnemu miastu pewności siebie i wiary w to, że uda mu się połączyć różne dziedziny sztuk – mówiła w Dwójce wybitna śpiewaczka Jadwiga Rappé.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuncewiczowa i Kazimierz Dolny. Miłość nie od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 13:52
- Maria Kuncewiczowa pisała, że gdy pierwszy raz wyszła na rynek w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, to chciała zawracać do Warszawy - mówiła Dwójce Monika Januszek-Surdacka, kustoszka kazimierskiego Muzeum Kuncewiczów.
rozwiń zwiń