"Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39". Relacja z Pucka

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 15:40
W audycji podsumowywać będziemy to, co działo się w minioną sobotę (20.07) podczas kolejnej odsłony naszej wakacyjnej akcji.
Audio
Gry i zabawy na Rynku w Pucku w ramach akcji Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato 39
Gry i zabawy na Rynku w Pucku w ramach akcji "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39Foto: Sebastian Gołos/PR

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej.jpg
Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39

W tym roku wszystko rozpoczęło się 29 lipca od wizyty w Zakopanem. Czwartym przystankiem na naszej tegorocznej trasie był natomiast Puck. "Dwójka te jest na placu". To po kaszubsku: Dwójka na miejscu. 

Na Rynku, nad zatoką, poznaliśmy historię miasta, w którym odbyły się zaślubiny Polski z morzem. Czym zajmowała się załoga kaperska? Jak wygląda haft kaszubski? Jakie gatunki ptaków występują tylko w okolicy Pucka?

***

"Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" to cykl audycji plenerowych odbywających w 11 polskich miastach nawiązujących tematyką do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. Odwiedzając kolejne miasta Dwójka zaprasza słuchaczy na spotkania, konkursy, koncerty i rozmowy, w których poruszane są nie tylko tematy związane z historią wybranych miejsc – uczestniczą w nich przedstawiciele współczesnych instytucji kultury, aktywnych w danym regionie. Wszystkie audycje są transmitowane na antenie Programu 2 w każdą sobotę w godz. 15.00-17.00. Przed audycjami dziennikarze Dwójki prowadzą zajęcia animacyjne oraz plenerowe odsłony konkursu "Dwójka na piątkę" z atrakcyjnymi nagrodami.

W najbliższą sobotę (27.07) dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia odwiedzą Augustów.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/am

Zobacz więcej na temat: puck KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej". Maciej Pinkwart: ulubiony temat w Zakopanem to Zakopane

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 17:21
- Muszę przypomnieć taką rzecz, może niezbyt uświadamianą sobie przez osoby z zewnątrz. Mianowicie istnieje świadomość zewnętrzna i świadomość zakopiańska. To są rzeczy, które nierzadko nie mają ze sobą wspólnych pól znaczeniowych - mówił w Dwójce pisarz, autor przewodników i historyk najpopularniejszego miasta na Podhalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwójka na miejscu. Puck i zagadka hejnału, który rozbrzmiewa o godz. 13.48

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 16:40
- Nasze piękne miasto uzyskało prawa miejskie w 1348 roku. Chcieliśmy, żeby mieszkańcy o tym pamiętali i dlatego właśnie o tej porze puszczamy nasz hejnał - mówiły w Dwójce przedstawicielki stowarzyszenia Aktywny Puck.
rozwiń zwiń