X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego z lat 1935-55

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:45
W audycji opowiadaliśmy o wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim prezentującej nową kolekcję zdjęć cenionego fotoreportera.
Audio
  • Wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Plakat wystawy Utrwalone - miasto, wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego z lat 1935-1955
Plakat wystawy "Utrwalone - miasto, wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego z lat 1935-1955"Foto: mat. prom.

Wystawa "Utrwalone - miasto, wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego z lat 1935-1955" jest prezentacją nowej kolekcji zdjęć w zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego liczącej ponad 1800 kadrów.

W okularach Fotoplastikonu można oglądać 48 dramatycznych ujęć z okresu okupacji niemieckiej i Powstania Warszawskiego. Spuścizna artystyczna fotoreportera Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej obejmuje jednak nie tylko zdjęcia z Powstania. Ważnym elementem wystawy są powroty autora w te same miejsca, całkowicie odmienione na przestrzeni 20 lat, oraz wyraziste portrety warszawiaków, w tym ulubiony motyw fotografa – portrety dzieci.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 15.00

jp/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosław Szaybo. Artysta głodny świata

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 15:30
- On miał coś takiego już w głosie i spojrzeniu, że zaczynał mówić i niezależnie od tego, co mówił, wydawało się to szalenie ciekawe. Tak samo, jak świetnie opowiadał językiem wizualnym w swoich plakatach czy okładkach i ilustracjach - mówił w Dwójce Arkadiusz Wiedeński, uczeń słynnego grafika i autora kultowych plakatów i okładek płyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulica Moniuszki w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:19
Ulica ta to zjawisko, urbanistyczny fenomen, który powstał oddolnie, bez udziału biur planowania przestrzennego. Dziesięć numerów po stronie parzystej, jedenaście po nieparzystej, ścisłe centrum Łodzi.
rozwiń zwiń