Wspomnienia prof. Jerzego Vetulaniego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 12:00
Znany krakowski neurobiolog zmarł w wieku 81 lat. W związku z tą smutną okolicznością przypominamy opowieści prof. Vetulaniego, których słuchaliśmy w Dwójkowym cyklu "Zapiski ze współczesności.
Audio
  • Prof. Jerzy Vetulani o etymologii swojego nazwiska i wczesnym dzieciństwie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Vetulani o źródłach buntu, wychowaniu i rodzicach (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Vetulani o początkach Piwnicy pod Baranami i pracy w Instytucie Farmakologii (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Vetulani o religii, spotkaniach z Janem Pawłem II i dobrym łamaniu zasad (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jerzy Vetulani o pięknie neurobiologi (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Profesor Jerzy Vetulani
Profesor Jerzy VetulaniFoto: PAP/Tytus Żmijewski

W audycji archiwalnej prof. Vetulani opowiadał o wczesnej młodości i okresie studiów, wspominał rodziców i dziadków, a także mówił o zagadnieniach neurobiologii, które go nurtowały.

Prof. Jerzy Vetulani był profesorem Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, jednym ze współzałożycieli Piwnicy pod Baranami. Prof. Vetulani to także twórca niekonwencjonalnych metod leczenia, popularyzator nauki, którego specjalnością były rozprawy o ludzkim mózgu.

mm/mc/bch

Czytaj także

Dzieciństwo Erhardta. Gdy panienki umiały grać

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 12:00
- Po wojnie tradycje rodzinnego muzykowania zanikły, Moim konserwatorium były próby i koncerty Filharmonii Warszawskiej Witolda Rowickiego - wspominał krytyk Ludwig Erhardt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czemu Polacy to "chojracy", a Szwedzi nie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 06:00
- Stosunek do wszelkiej władzy, nie tylko politycznej, jest w Szwecji zupełnie inny niż w Polsce – przekonywał w radiowej Dwójce Krzysztof Dorosz pisarz, eseista, przebywający w tym kraju w latach 70. na emigracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowanek Grudzińskiego i Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 18:00
Wspomnienia Marka Rafaela Nowakowskiego - syna Tadeusza Nowakowskiego, autora powieści "Obóz Wszystkich Świętych", czytanej w Dwójce.
rozwiń zwiń