X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy sprzątanie staje się cierpieniem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 12:00
- Robienie porządków to akt twórczy. Pozwala rozpoznać swoje potrzeby, zwiększyć poczucie dobrostanu i kontroli nad życiem - wymieniała psycholog Maja Filipiak. Na czym więc polega pułapka?
Audio
  • Dwójkowa rozmowa o sprzątaniu (Spotkania po zmroku)
Fragment okładki książki Magia sprzątania Marie Kondo, której publikacja stała się okazją do Dwójkowej rozmowy o robieniu porządków
Fragment okładki książki "Magia sprzątania" Marie Kondo, której publikacja stała się okazją do Dwójkowej rozmowy o robieniu porządkówFoto: materiały promocyjne

- Istnieją dwa rodzaje problemów emocjonalnych związanych ze sprzątaniem. Pierwszy to trwałe zaburzenie osobowości, które sprawia, że schematyczne, rytualne porządkowanie naszego otoczenia staje się ważniejsze niż potrzeby innych ludzi i zmiany zachodzące w rzeczywistości. Są też zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, w których pojawiają się natrętne zachowania związane z czystością lub właśnie porządkiem - wyjaśniła Maja Filipiak.

Ostatnio sprzątanie stało się przedmiotem zainteresowania socjologów, psychologów, a nawet reżyserów teatralnych. Najwięcej na ten temat zdają się mieć jednak do powiedzenia... Japończycy.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku (cykl "Patroni naszych ulic")

Prowadzi: Monika Kolet

Goście: Magdalena Macińska (tłumaczka książki "Magia sprzątania" Marie Kondo), Mariusz Grzegorzek (reżyser "Posprzątane" w Teatrze Jaracza w Łodzi), Maja Filipiak (psycholog), Filip Schmidt socjolog)

Data emisji: 1.05.2015

Godzina emisji: 22.00

mm/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życie seksualne dzikich" pod blachą falistą

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 19:00
- Bronisław Malinowski się mylił - odkryła Aleksandra Gumowska. Na Wyspach Triobrianda pojawiły się filmy i blacha falista. Ale dawne zwyczaje i rytuały są wciąż żywe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odnaleźć się w wielokulturowym społeczeństwie?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 19:00
W czasach gdy podróż na inny kontynent trwa zaledwie kilkanaście godzin, mieszanie się kultur jest naturalną koleją rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak działa kultura? Cywilizacja to zbiór algorytmów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 14:00
Autorzy filmu "How Culture Works?" przekonują, że jest to przewodnik po lepszym życiu. Jednak ten krótki obraz całkowicie wywraca myślenie o kulturze.
rozwiń zwiń