Wyprawa nad Bug po 140 latach

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 12:10
W 1875 roku etnograf Zygmunt Gloger wybrał się w podróż po rzece Bug i opisał wyprawę w dzienniku. Jak dolina rzeki wygląda dzisiaj?
Bug jest jedną z największych polskich rzek; przez przyrodników ceniony jest za to, że zachował swój naturalny charakter
Bug jest jedną z największych polskich rzek; przez przyrodników ceniony jest za to, że zachował swój naturalny charakterFoto: PAP/Waldemar Maluga

Autorka reportażu po 140 latach wyruszyła śladami XIX-wiecznego badacza. Chciała zobaczyć - a przede wszystkim usłyszeć - jak się zmieniła dolina Bugu i jej mieszkańcy w meandrach czasu.

Rzeka Bug jest jedną z pięciu najwiekszych Polskich rzek, obecnie przepływa przez terytoria trzech państw - Polski, Ukrainy i Białorusi i wyznacza wschodnią granicę naszego kraju. Jest jedną z ostatnich dużych rzek w Europie, których doliny praktycznie nie zostały zmienione przez człowieka.

***

Na reportaż Katarzyny Nowak zapraszamy w poniedziałek (22.06) w godz. 22.30-23.00.

Czytaj także

Odbudowa Warszawy. Jak rozluźniono stolicę

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 19:00
- To z naszej perspektywy budynki przedwojennej Warszawy są ładne i wartościowe. W latach 40. secesji się nie ceniło - opowiadał o pracach Biura Odbudowy Stolicy historyk Andrzej Skalimowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogrody dla rozważnych i romantycznych

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 09:50
Muzeum w Nieborowie i Arkadii świętuje w tym roku 70 urodziny. W "Spotkaniach po zmroku" wybierzemy się tam na wycieczkę.
rozwiń zwiń