Podróż do Centrum Scenografii Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 12:53
W "Spotkaniach po zmroku" rozmawialiśmy o powstałej w 1985 roku katowickiej placówce, stanowiącej obecnie część Muzeum Śląskiego.
Audio
  • Podróż do Centrum Scenografii Polskiej (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Centrum Scenografii Polskiej zajmuje się dokumentacją najwybitniejszych dokonań w dziedzinie scenografii teatralnej i filmowej (zdj. ilustracyjne)
Centrum Scenografii Polskiej zajmuje się dokumentacją najwybitniejszych dokonań w dziedzinie scenografii teatralnej i filmowej (zdj. ilustracyjne)Foto: wikimedia/domena publiczna

Centrum Scenografii Polskiej mieści się na terenie dawnej Kopalni Węgla w katowickiej dzielnicy Bogucice. W jego stałej kolekcji znajdują się m.in. projekty do "Historyi o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" Mikołaja z Wilkowiecka autorstwa Andrzeja Stopki, kukła Józefa Szajny do "Śladów" i kostiumy Zofii Wierchowicz do Koronacji Pompei. Poza ekspozycją stałą Centrum Scenografii organizuje autorskie widowiska, koncentrujące się na przestrzeni oraz tworzy Festiwal Nowej Scenografii.

O placówce opowiadali: kuratorki Sylwia Ryś i Agnieszka Kołodziej-Adamczuk oraz dyrektor Centrum Scenografii Polskiej Adam Kowalski.

***

Tytuł audycji: "Spotkania po zmroku"

Prowadzenie: Monika Pilch

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 21.30

mc/bch

Czytaj także

Adam Kilian. Twórca wielu uśmiechów

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 20:00
– Tym, co go charakteryzowało, była radość, dobra energia i wiara w to, że można odnaleźć słoneczną stronę życia – mówiła prof. Barbara Osterloff o zmarłym 25 czerwca Adamie Kilianie.
rozwiń zwiń