X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zygmunt Klukowski. Kronikarz niemieckich zbrodni na Zamojszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 16:15
W audycji "Spotkania po zmroku" będziemy rozmawiać o niezwykłej postaci Zygmunta Klukowskiego: bibliofila, lekarza żołnierzy podziemia, szefa Biura Informacji i Propagandy w Zamojskim Inspektoracie AK.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: KristopherK/Shutterstock.com

Klukowski był lekarzem oddziałów partyzanckich i przyjmował do szpitala rannych żołnierzy, za co groziła mu kara śmierci. Podczas pracy konspiracyjnej zaczął gromadzić świadectwa z okresu okupacji: dokumenty ruchu oporu na Zamojszczyźnie, wspomnienia, dzienniki i relacje. Jego dzienniki stanowiły materiał dowodowy w jednym z procesów norymberskich.

O człowieku, który za odmowę współpracy z władzami komunistycznymi został w 1950 roku skazany na 10 lat więzienia porozmawiamy z Agnieszką Knyt, redaktorką nowego wydania dzienników Zygmunta Klukowskiego; Zbigniewem Gluzą, dyrektorem Ośrodka Karta, a także prof. Rafałem Wnukiem, badaczem wojennych dziejów Zamojszczyzny.

***

Na audycję Spotkania po zmroku zapraszamy w środę (18.10) w godz. 21.30-22.00. Program poprowadzi Bartosz Panek.

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdradzeni po zdobyciu Wilna

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 06:08
- Kiedy wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze, nastąpiły pamiętne wydarzenia 17 lipca 1944 roku. Gen. "Wilk" Krzyżanowski został aresztowany z całym sztabem, bo nie chciał podporządkować się gen. Berlingowi – wspominał uczestnik bitwy o Wilno Jan Morelewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podczas Powstania ulice przeniosły się piętro niżej"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 12:00
- Po Warszawie przemieszczaliśmy się piwnicami, między nimi były poprzebijane przejścia - o codzienności w Powstaniu Warszawskim opowiadała w Dwójce porucznik AK Danuta Rossman, ps. "Danka".
rozwiń zwiń