Zagadkowe śniadanie na trawie z literaturą

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 17:00
W niedzielę przedstawimy Państwu fragmenty literackie, których autorzy opowiedzieli o potrzebie kontaktu człowieka z naturą.
Pierwsze dni maja to tradycyjnei czas wyjazdów, odpoczynku często daleko od zgiełku miast, wśród zieleni, barwnych krajobrazów, piękna przyrody.
Pierwsze dni maja to tradycyjnei czas wyjazdów, odpoczynku często daleko od zgiełku miast, wśród zieleni, barwnych krajobrazów, piękna przyrody.Foto: Maciej Szczepaniak, lic. CC BY 2.0 (flickr)

Oczywiście zadamy pytania dotyczące życia i twórczości tych pisarzy. A będą nimi: Czesław Miłosz ("Rzeki" oraz "Piosenka pasterska" w autorskiej interpretacji), Konstanty Ildefons Gałczyński  ("Kronika olsztyńska" - czyta Krzysztof Kołbasiuk) oraz Jeremi Przybora  ("Na ryby" – w wykonaniu Przybory i Wasowskiego).

***

Na "Zagadkowy kwadrans" w niedzielę (3.05) w godz. 11.00-11.15 zaprasza Dorota Gacek.

mm/mc

Czytaj także

Jeremiego Przybory gawędy o sobie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 06:00
Filar literacki Kabaretu Starszych Panów, znakomity poeta, pracował w Polskim Radiu przed wojną jako spiker. Po wojnie Jeremi Przybora pisał teksty do stworzonego przez siebie Radiowego Teatrzyku "Eterek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Illg: Miłosz w Polsce czuł się rarogiem

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 18:00
To jeden z wielu ciekawych wątków, które odnaleźć można w książce pod tytułem "Rozmowy". Autor był gościem Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kira Gałczyńska: poezja taty odpowiada na wszystkie pytania współczesności

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 13:17
- W przyszłym roku minie 110 lat od jego urodzin, można by o nim myśleć jako starcu kopalnym. Ale okazuje się, że jest poetą, którego dziś wciąż się cytuje - mówi córka K.I. Gałczyńskiego.
rozwiń zwiń