X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co słychać w poezji?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 16:41
Najbliższy literacki "Sezon na Dwójkę" tym razem w całości poświęcony będzie poezji.
Audio
  • Jan Stolarczyk o książce "Tadeusz Różewicz. Historia pięciu wierszy"
  • "Zeszyty Literackie" z Czesławem Miłoszem
  • Wojciech Bonowicz mówi o książce "Dorzecze Różewicza"
  • Antoni Libera o tłumaczeniu wierszy Kawafisa

/

"Dorzecze Różewicza" to wyjątkowa antologia wierszy Tadeusza Różewicza, uzupełniona szkicami dwudziestu czterech poetów. Wśród nich znalazły się m.in. teksty Bohdana Zadury, Ewy Lipskiej, Marcina Sendeckiego czy Andrzeja Sosnowskiego. Wojciech Bonowicz - jeden z autorów, którzy zamieścili swoje szkice w tej antologii "Dorzecze Różewicza" opowie o swoim ulubionym wierszu Tadeusza Różewicza.

/

A o przygotowanej z okazji 90. urodzin poety książce "Tadeusz Różewicz. Historia pięciu wierszy" opowie redaktor Jan Stolarczyk. To Książka wyjątkowa, zapewniająca intymne spotkanie z poetą, składająca się z rękopisów wierszy oraz komentarzy autora. To czwarta po "Wycieczce do muzeum", "Marginesie, ale..." oraz "Kartotece: reprincie" publikacja Biura Literackiego wydana z okazji Dnia Tadeusza Różewicza w ramach tegorocznego festiwalu Port Wrocław.

/

Naszym gościem będzie także Antoni Libera, z którym porozmawiamy o jego przekładach wierszy Konstandinosa Kawafisa zebranych w tomie "Jeżeli do Itaki wybierasz się w podróż". Niniejszy wybór proponuje polskiemu czytelnikowi nową, zupełnie inną lekcję przekładu tej krystalicznej poezji, autorstwa Antoniego Libery, znawcy i tłumacza twórczości Samuela Becketta, poezji Hölderlina, dramatów Wilde′a i Makbeta Shakespeare′a.

Specjalny numer "Zeszytów Literackich" przygotowany z okazji Roku Miłosza przedstawią Barbara Toruńczyk i Marek Zagańczyk.

Zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

13 kwietnia (środa), godz. 18:00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książka, którą aresztowano

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 15:45
Opowiadania o ludziach "po przejściach", biografia o bezkompromisowym pisarzu, Tadeusza Różewicza pisanie na marginesach, czyli Dwójka poleca dobrą literaturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprint Różewiczowskiej "Kartoteki"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 11:43
Premiera "Amadeusza" Petera Shaffera, dwa nowe wydania Tadeusza Różewicza oraz spotkanie poświęcone Jerzemu Grzegorzewskiemu w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacka przystań we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 10:00
Już po raz 16. we Wrocławiu organizowany jest port z książkami. W tym roku został zadedykowany Tadeuszowi Różewiczowi.
rozwiń zwiń