X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Siezieniewski: możemy być wzorem dla zachodniego radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 14:00
– Polskie Radio nie tylko dorównuje temu z Zachodu, lecz także jest liderem realizowania misji poza anteną, w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami – mówił w Dwójce Andrzej Siezieniewski, prezes zarządu Polskiego Radia, z którym spotkaliśmy się w Światowym Dniu Radia.
Audio
  • Andrzej Siezieniewski, prezes zarządu Polskiego Radia: możemy być wzorem dla zachodniego radia (Poranek Dwójki)
  • Zaproszenie na wystawę "Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg?" w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (Poranek Dwójki)
  • Relacja z ogłoszenia nominacji do jubileuszowych 20. Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk (Poranek Dwójki)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski
Prezes Polskiego Radia Andrzej SiezieniewskiFoto: PR/E. Iwanicka

Światowy Dzień Radia obchodzony jest od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii. Proklamowany był przez UNESCO na 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. UNESCO chce przez ustanowienie tego dnia zwrócić uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa.

Dwójka interaktywnie. Świętujemy Światowy Dzień Radia>>>

– Radio publiczne w Europie ma się dobrze, szczególnie na zachodzie kontynentu, bowiem tam państwa dbają bardzo o warunki funkcjonowania tych mediów, o możliwości realizowania wyjątkowych zadań, jakie się przed nimi stawia – mówił w "Poranku Dwójki" Andrzej Siezieniewski. – Z tej perspektywy polska radiofonia traktowana jest jako bardzo ważna część radiofonii europejskiej. Szybko nadrabiamy zaległości, w wielu dziedzinach dorównujemy Zachodowi, zwłaszcza technologicznie – powiedział.

Prezes zarządu Polskiego Radia uważa też, że często możemy być wzorem dla lepiej rozwiniętej części Europy, możemy pokazywać, czym radio może być. – Mam na myśli taką aktywność Polskiego Radia, jak działalność poza studiem, to, co robimy na zewnątrz – opowiadał. – To na przykład Piknik Naukowy, który w ubiegłym roku zgromadził ponad 150 tysięcy gości w ciągu jednego dnia, i Lato z Radiem, na którego koncerty przyszło około pół miliona ludzi. Realizujemy zadania, które wynikają z naszej misji, a polegają na bezpośrednim kontakcie radia i jego dziennikarzy ze słuchaczami. To rzeczy absolutnie wyjątkowe w skali całej Europy. I Europa o tym wie – dodał.

>>>Z historii radiowej Dwójki<<<

W audycji zapraszaliśmy także do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, gdzie od 13 lutego będzie można oglądać wystawę pt. "Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg?". Przedstawiliśmy ponadto relację z ogłoszenia nominacji do jubileuszowych 20. Nagród Akademii Fonograficznej FRYDERYK.

W "Poranku" nie zabrakło również "Słowa na dzień", informacji kulturalnych, kalendarium, "Piosenki z rekomendacją" (w tym tygodniu utwory wybiera Olo Walicki - kontrabasista jazzowy, kompozytor, aranżer i producent) - i oczywiście naszej płyty tygodnia, czyli albumu z muzyką Mozarta pod batutą Claudia Abbado. To fragmenty opery "Czarodziejski flet" z udziałem solistów i Mahler Chamber Orchestra oraz "Koncerty fortepianowe" - 20 d-moll i 25 C-dur - w interpretacji Marthy Argerich i Orkiestry im. Mozarta w nagraniu z koncertu, który odbył się w marcu ubiegłego roku w Lucernie.
Audycję prowadził Marcin Pesta.

mc/mm

Komentarze4
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
szeleszczyciel2014-02-13 14:27 Zgłoś
A jeszcze do tego tyle zachodniej muzyki! W Polsce prawie nic na polski wzór nie powstaje, nic prawie się nie czerpie z naszej sztuki ludowej, a bierze się z "popu", "rapu", "rocka", "metalu", "punka"-szwunka, nie-wiadomo-czego. Najgorsza jest "tujka", czwórka i jedynka w dzień. To ma być wzorem dla zachodniego radia?! Do tego jeszcze brzydka wymowa dziennikarzy (panienki mówią przez nos, nie rozróżniają h od ch, nie umieją wymówić prawdziwego y, które w ich wydaniu podobne jest do e.
szeleszczyciel2014-02-13 14:16 Zgłoś
Jest nieźle, skoro ja wciąż wolę polskie radio od krzykliwych zachodnich. Niestety, zbyt małao radiowców zna polski język piękny, większość się posługuje językiem byle jakim, pełnym obcych wstawek i natręctw językowych (w rodzaju; "generalnie", "kolokwialnie"). Zbyt dużo wzorów bierzecie z zachodniego radia. No i zdjęć swoich nie macie. (Dwójkę cenię najwyżej.)
bogu5552014-02-13 12:20 Zgłoś
cyt"możemy być wzorem dla zachodniego radia" a jakże możemy . Proponuję udostępnianie transmisji mszy i seansów miłości bliżniego "Słowo na dzień" . Jak również innych ambitnych audycji np "Pop południe" albo"Piątek z Mazurkiem " z panem R. Mazurkiem w pakiecie. Może skusiliby się też na "Lumen - światło wiary i kultury" a co tam nich się uczą
StaryDwojkarz2014-02-13 11:55 Zgłoś
Wypowiedzi Pana Prezesa tradycyjnie gładkie i ogólnikowe, bez żadnego konkretu. Najśmieszniejsze jednak wodzenie za nos dziennikarza przez Pana Prezesa, w szczególności pobrzękiwanie szabelką rzekomej "siły finansowej" Radia i dobrej kondycji gospodarczej firmy. Widać to szczególnie po ubogim serwisie internetowym PRII, który nie ma prawie żadnych własnych zdjęć, wszędzie posiłkuje się źródłem Flickr albo Wiki.

Czytaj także

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:15
Po godzinie 12 uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwójka interaktywnie. Świętujemy Światowy Dzień Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 10:00
13 lutego po raz trzeci obchodzimy globalne święto miłośników radiofonii.
rozwiń zwiń