X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Don Kichot" to książka dla ludzi po czterdziestce

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 09:00
- Polakom wydaje się, że to opowieść dla dzieci o wariacie, który walczył z wiatrakami, a to jest bardzo poważny tekst o człowieku, który nie bardzo wie, co ze sobą zrobić, nie godzi się na jałową egzystencję i próbuje nadać życiu jakiś sens - mówił w Dwójce Wojciech Charchalis - autor nowego przekładu "Don Kichota".
Audio
  • Wojciech Charchalis o współczesnym przekładzie "Don Kichota" Miguela de Cervantesa (Poranek Dwójki)
  • Zapowiedź kwesty na rzecz Cmentarza na Rossie przeprowadzanej na warszawskich Powązkach (Poranek Dwójki)
fragment okładki książki Don Kichot w nowym przekładzie Wojciecha Charchalisa
fragment okładki książki "Don Kichot" w nowym przekładzie Wojciecha CharchalisaFoto: materiały promocyjne

Miguel de Cervantes "Don Kichotem" położył podwaliny pod nowoczesną powieść. Przygody oszalałego od czytania książek szlachcica i jego giermka od z górą czterystu lat bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Dzięki nowemu polskiemu przekładowi dzieło zostało odświeżone. W "Poranku Dwójki" autor tłumaczenia zwracał uwagę, że w pracy pomogłu mu hiszpańskie obchody 400-lecia wydania "Don Kichota". - Pracując nad przekładem od 2008 roku byłem w tej komfortowej sytuacji, że z okazji jubileuszu ukazało się wiele opracowań - mówił Wojciech Charchalis.

Więcej o problemach z dotychczasowymi przekładami "Don Kichota" i trudnościach w tłumaczeniu książki powstałej w XVII wieku - w nagraniu audycji.

W "Poranku Dwójki" zachęcaliśmy też do wsparcia kwesty na rzecz Cmentarza na Rossie oraz wzięcia udziału w akcji "Znicz dla legionisty".

"Poranek Dwójki" poprowadził Paweł Siwek.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzież z "Probówki"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 09:00
"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o muzyce współczesnej, ale baliście się zapytać"... Program edukacyjno-muzyczny "Probówka", zorganizowany przez warszawskie Centrum Sztuki Współczesnej i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, adresowany jest przede wszystkim do ludzi młodych w wieku szkolnym i studentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert a ruch myśli

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 11:50
To tytuł konferencji naukowej, która od poniedziałku odbywa się w Warszawie. Jej uczestnik - znany z naszej anteny literaturoznawca Andrzej Franaszek - w dniu 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta mówił o niesłabnącej aktualności jego dzieła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 lat zadusznego jazzu w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 15:51
W czwartkowym "Poranku Dwójki" zaprosiliśmy Państwa na 59. Krakowskie Zaduszki Jazzowe (30.10-9.11).
rozwiń zwiń