X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zygmunt Miłoszewski kontra urzędnicy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 11:00
W "Poranku Dwójki" wróciliśmy na chwilę do zdarzenia, które miało miejsce podczas gali Paszportów Polityki.
Audio
  • Zygmunt Miłoszewski dyskutuje z Joanną Szymajdą o swojej wypowiedzi podczas gali rozdania Paszportów Polityki. Prowadzi Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
  • Jacek Laszczykowski o operze "Portret" Mieczysława Weinberga. Rozmawia Barbara Schabowska (Poranek Dwójki)
Zdaniem Zygmunta Miłoszewskiego popularność kryminałów rodzimych autorów świadczy o sile polskiej literatury
Zdaniem Zygmunta Miłoszewskiego popularność kryminałów rodzimych autorów świadczy o sile polskiej literaturyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Odbierający nagrodę pisarz Zygmunt Miłoszewski zawstydził urzędników, mówiąc, że "mają niezły tupet, przychodząc na imprezę ludzi kultury". Rozmawialiśmy o tym z samym Zygmuntem Miłoszewskim oraz z Joanną Szymajdą - zastępcą dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.
W audycji zaprosiliśmy również do Teatru Wielkiego Opery Narodowej na gościnne występy Teatru Wielkiego z Poznania, który zaprezentuje "Portret" Mieczysława Weinberga. Prapremiera tej opery odbyła się w 1983 roku w Teatrze Narodowym w Brnie. Kolejne sceniczne realizacje miały dopiero miejsce podczas Bregenzer Festspiele (2010) w reżyserii Johna Fulljamesa oraz w Operze w Nancy i North Theatre w Leeds w reżyserii Davida Pountneya, który tym razem swoją koncepcję przeniósł do Poznania.

Angielski reżyser operowy, wieloletni dyrektor artystyczny Scottish Opera, English National Opera i Bregenzer Festspiele, zdobył sławę, wskrzeszając na scenie wiele szerzej nieznanych dzieł operowych. Zrealizował "Pasażerkę" (2010) Mieczysława Weinberga oraz "Króla Rogera" Karola Szymanowskiego (2011) w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Paweł Siwek

Data emisji: 16.01.2015
Godzina emisji: 6.00
bch
/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
marcinalok2015-01-15 16:00 Zgłoś
I tak był grzeczny, bo przecież nikogo z nazwiska nie wywoływał, a prawda jest taka, że u nas kultura naprawdę jest dzikim obszarem, bez wsparcia państwa, gdzie wielu ludzi nie rozwija swoich talentow, bo brak im podstawowych środków żeby kupić farby, papier, skrzypce, czy gitarę, a w domach kultury nie zawsze to dostaną. Zazwyczaj tak jest, bo wielu ludzi stara się mimo wszystko jakoś działać. Miłoszewskiego książki lubię i czekam też na "Ziarno prawdy" na ekranie, ale miło, że zamiast tylko cieszyć się z sukcesu jeszcze chce mu się zwracać uwagę, że jemu się udało, ale generalnie w kulturze nie jest tak zawsze miło żeby osiąść na laurach.

Czytaj także

Zygmunt Miłoszewski: listopad to ulubiony miesiąc pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 16:55
– Wtedy właśnie czytelnicy zastanawiają się, jak zorganizować sobie zimne i ciemne popołudnia – mówił autor wydanego właśnie kryminału "Gniew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zygmunt Miłoszewski: w książkach razi mnie fałsz

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 14:00
- Moja literatura jest ciekawa, ja jako człowiek jestem nudny - mówi w Jedynce autor bestsellerowych kryminałów takich jak "Uwikłanie", "Ziarno prawdy" czy "Gniew".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Kasi Nosowskiej do Pablopavo - Paszporty Polityki rozdane

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 04:31
- Przy okazji pierwszych Paszportów Polityki uhonorowana została Kasia Nosowska, która później przez 22 lata udowadniała, że rzeczywiście na tę nagrodę zasłużyła z całą pewnością - mówi Bartłomiej Chaciński.
rozwiń zwiń