"Sąsiady", czyli Pudzian chodzi po kolędzie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 15:37
Rozmowa o książce Adriana Markowskiego "Sąsiady" - literackim pierwowzorze filmu pod tym samym tytułem. Transmisja wideo!
Anna Mucha i Mariusz Pudzianowski w filmie Sąsiady Grzegorza Królikiewicza
Anna Mucha i Mariusz Pudzianowski w filmie "Sąsiady" Grzegorza KrólikiewiczaFoto: Kino Świat/mat. prasowe

Zekranizowane przez awangardowego reżysera Grzegorza Królikiewicza "Sąsiady" to zbiór opowiadań tworzących wielowątkową, skomplikowaną opowieść, konfrontujących czytelników z językiem pełnym poetyckiej inwencji. Obraz trafi do kin 20 marca.

Gościem Dwójki po 8.35 będzie autor książki "Sąsiady" Adrian Markowski.

Po 7.35 porozmawiamy na temat wystawy Marty Frej pod tytułem "Memy", którą od 6 marca można oglądać w Teatrze Druga Strefa w Warszawie.

W naszym cyklu "Płyta tygodnia" do wygrania wydawnictwo firmy Warner Classics, na którym Piotr Anderszewski gra Suity Angielskie Jana Sebastiana Bacha . Poza tym w Poranku "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (tym razem od Krzysztofa Pełecha), "Archiwalnia", przegląd prasy i wiadomości kulturalne.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (6.03) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek .

wyd. Prószyński i s-ka/mc/mm

Czytaj także

Cisi bohaterowie gali Oscarowej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 19:35
Choć krótkometrażowe dokumenty "Joanna" i "Nasz klątwa" nie zdobyły Oscara, to sama nominacja ich do tej nagrody może spopularyzować ten gatunek w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film, który przywraca głos Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 11:48
Odtworzenie rozmów, głosów walki, hałasów miasta. Jak powstawało udźwiękowienie filmu "Powstanie Warszawskie", wyróżnione nagrodą Golden Reel Award zwaną "dźwiękowym Oscarem"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o Beksińskich. "To nie będzie hagiografia"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 10:30
- Postać Zdzisława Beksińskiego chodziła za mną przez kilka lat. Dopiero scenariusz Roberta Bolesty, który ma formę sagi, sprawił, że postanowiłem zrobić ten film - mówił reżyser Jan P. Matuszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2015: Religa jak Kmicic

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 18:00
- Tomasz Raczek zauważył, że Religa w "Bogach" to pierwszy polski bohater po Kmicicu, który wygrywa - mówił reżyser Łukasz Palkowski. Jego obraz zdobył aż 7 "polskich Oscarów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operator "Bogów": nie gonimy już Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 10:00
Zdaniem Piotra Sobocińskiego to właśnie zwrot do polskiego kontekstu kulturowego przyniósł naszemu kinu spektakularne sukcesy.
rozwiń zwiń