"Sąsiady". Pudziana w filmie dopisali

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 11:00
- Nic, co pisze się o tym dziele do tej pory, nie jest prawdą - opowiadał Adrian Markowski, autor książki "Sąsiady", literackiego pierwowzoru filmu pod tym samym tytułem.
Audio
  • Adrian Markowski o książce i filmie "Sąsiady". Rozmawiał Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Mariusz Pudzianowski (na zdjęciu) w filmie Sąsiady wcielił się w postać księdza.
Mariusz Pudzianowski (na zdjęciu) w filmie "Sąsiady" wcielił się w postać księdza.Foto: materiały promocyjne/kinoświat.pl

Pisarz wyznawał, że Grzegorz Królikiewicz, reżyser "Sąsiadów", w znacznej mierze pominął humorystyczne elementy jego książki. - Pan Królikiewicz skupił się na bezwzględności, pod którą kryje się coś ciepłego i miękkiego. On chciał pokazać ludzi okrutnych, ale też zdolnych do najwyższych poświęceń - mówił Adrian Markowski.

Gość "Poranka Dwójki" dodawał też, że wbrew zapowiedziom, głównym wątkiem filmu wcale nie jest rozmowa prostytutki z księdzem. W tę ostatnią postać wcielił się kulturysta Mariusz Pudzianowski.

Obraz trafi do kin 20 marca.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Paweł Siwek
Gość: Adrian Markowski (pisarz)
Data emisji:
6.03.2015
Godzina emisji:
8.35

bch/jp

Czytaj także

Cisi bohaterowie gali Oscarowej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 19:35
Choć krótkometrażowe dokumenty "Joanna" i "Nasz klątwa" nie zdobyły Oscara, to sama nominacja ich do tej nagrody może spopularyzować ten gatunek w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film, który przywraca głos Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 11:48
Odtworzenie rozmów, głosów walki, hałasów miasta. Jak powstawało udźwiękowienie filmu "Powstanie Warszawskie", wyróżnione nagrodą Golden Reel Award zwaną "dźwiękowym Oscarem"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o Beksińskich. "To nie będzie hagiografia"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 10:30
- Postać Zdzisława Beksińskiego chodziła za mną przez kilka lat. Dopiero scenariusz Roberta Bolesty, który ma formę sagi, sprawił, że postanowiłem zrobić ten film - mówił reżyser Jan P. Matuszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2015: Religa jak Kmicic

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 18:00
- Tomasz Raczek zauważył, że Religa w "Bogach" to pierwszy polski bohater po Kmicicu, który wygrywa - mówił reżyser Łukasz Palkowski. Jego obraz zdobył aż 7 "polskich Oscarów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operator "Bogów": nie gonimy już Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 10:00
Zdaniem Piotra Sobocińskiego to właśnie zwrot do polskiego kontekstu kulturowego przyniósł naszemu kinu spektakularne sukcesy.
rozwiń zwiń