Hiszpańskie motywy na festiwalu sztuki naiwnej

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 10:00
W "Poranku Dwójki" opowiadaliśmy m.in. o katowickim festiwalu Art Naif, którego tematem przewodnim jest w tym roku Hiszpania.
Audio
  • O katowickim festiwalu Art Naif mówią Monika Paca i Sybilla Golec (Poranek Dwójki)
  • Jacek Marczyński o premierze "Tannhäusera" Ryszarda Wagnera w Operze Krakowskiej (Poranek Dwójki)
  • Z organizatorami Warsaw Institute for Modern and Contemporary Asian Art rozmawia Monika Pilch (Poranek Dwójki)
  • Z Mironem Zajfertem o kolejnym wydarzeniu z cyklu Folkowo Bemowo - Przeglądzie Muzyków i Kapel Ulicznych - rozmawia Magdalena Tejchma (Poranek Dwójki)
Fragment pracy hiszpańskiej artystki Crucity Gutirrez Segovii
Fragment pracy hiszpańskiej artystki Crucity Gutiérrez SegoviiFoto: materiały prasowe

Każdego lata, od połowy czerwca do połowy sierpnia, postindustrialne wnętrze katowickiej Galerii Szyb Wilson wypełnia się kolorową i optymistyczną sztuką z całego świata. Podczas ósmej edycji festiwalu Art Naif można było zobaczyć prace 367 artystów z 32 krajów, m.in. kilkunastu państw europejskich, Australii, Izraela, Tanzanii czy Burkina Faso. Zawsze można też liczyć na silną grupę polskich twórców. Prezentowane jest przede wszystkim malarstwo, ale także rzeźba i ceramika.

O Art Naif opowiadali Monika Paca, dyrektor artystyczna festiwalu, i Sybilla Golec, przewodniczka i malarka. 

W audycji również gościliśmy Jacka Marczyńskiego, który mówił o premierze "Tannhäusera" Ryszarda Wagnera w Operze Krakowskiej.

Spotkaliśmy się również z przedstawicielami Warsaw Institute for Modern and Contemporary Asian Art, którzy opowiedzą o planach swojej fundacji, która właśnie rozpoczyna działalność. Z kolei Miron Zajfert opowiadał o kolejnym wydarzeniu z cyklu Folkowo Bemowo.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisji: 11.06.2016

Godzina emisji: 6.00-10.00

bch/jp

Czytaj także

Powstaje nielegalny przewodnik po Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 14:25
- Z moich vlepek będzie można się dowiedzieć, że na tym trzepaku bracia Marten założyli Kaliber 44, a w tej bramie popełniono siedem morderstw – opowiadał w Czwórce Kuba Dąbrowski, jeden z artystów biorących udział w projekcie Metropolis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Art Naif Festiwal, czyli sztuka pięknie naiwna

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 18:00
12 czerwca w Katowicach rozpoczęła się ósma odsłona festiwalu prezentującego prace artystów tworzących sztukę, która "rozgrzewa serca i koi duszę".
rozwiń zwiń