X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lokatorki". Kino żartobliwego niepokoju

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 10:40
– Pewnej Czeszce ten film skojarzył się z Kieślowskim – śmiała się Klara Kochańska, autorka filmu, który znalazł się w finale rywalizacji o studenckiego Oscara.
Audio
  • "Lokatorki". Rozmowa z Klarą Kochańską /Radiowa Dwójka
Główną rolę w Lokatorkach Klary Kochańskiej kreuje Julia Kijowska
Główną rolę w "Lokatorkach" Klary Kochańskiej kreuje Julia KijowskaFoto: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, TV i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi/materiały prasowe

W tym roku do konkursu Student Academy Awards zgłoszono rekordową liczbę 1749 obrazów, ale to właśnie "Lokatorki" znalazły się w finałowej siódemce. Film dyplomowy Klary Kochańskiej to historia kobiety, która po zakupie mieszkania na aukcji komorniczej orientuje się, że klucze nie pasują do zamka w drzwiach - a to dopiero początek jej licznych kłopotów.

Klara Kochańska tłumaczyła w Dwójce, dlaczego jej dzieło nie jest - mimo wielu nawiązań - zaangażowanym społecznie filmem realistycznym, i opowiadała o tym, jaką publiczność "Lokatorki" najbardziej bawią (film pokazywano m.in. w Warszawie, w Chinach oraz w Czechach). Wspomniała także o tym, ile bardzo starych wind można spotkać w Warszawie.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Klara Kochańska (reżyserka)

Data emisji: 5.08.2016

Godzina emisji: 8.10  

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ikona". Rewolucja w szpitalu psychiatrycznym

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 20:00
– Podczas pracy nad dokumentem zobaczyłem, jak wiele film może zmienić, jak może wpłynąć na życie bohaterów – mówił Wojciech Kasperski, reżyser "Ikony", która zdobyła główną nagrodę na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twin Peaks. Opera mydlana z niezwykłą tajemnicą

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 20:16
- Myślę, że do dzisiaj nie mieliśmy serialu, który pokazywał takie natężenie osobliwości i w sposobie opowiadania, i charakteryzowania postaci filmowych - mówił w Dwójce Bartosz Staszczyszyn.
rozwiń zwiń