"Tańczące zajączki" ze zbiorów Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 16:55
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Katarzyną Żytomirską, pomysłodawczynią spektaklu dla dzieci w wieku 3-10 lat z muzyką na żywo.
Audio
  • Katarzyna Żytomirska opowiada o spektaklu "Tańczące zajączki" (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z dr. Markiem Kochanem o jego dramacie "Traktat o miłości" (Poranek Dwójki)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Autorka "Tańczących zajączków" sięgnęła do zbiorów słynnego XIX-wiecznego etnografa Oskara Kolberga, a dokładnie po tradycyjną kielecką baśń ludową. Z Katarzyną Żytomirską spotkaliśmy się ok. godz. 9.30.

Wcześniej - po 8.30 - rozmawialiśmy z Markiem Kochanem, którego dramat "Traktat o miłości" stał się podstawą spektaklu w reżyserii Agaty Puszcz. Wychodząc od prawdziwych i udokumentowanych przypadków odbierania dzieci rodzicom przez niemiecką Instytucję ds. Wychowania Dzieci i Młodzieży, Marek Kochan stawia w swoim tekście fundamentalne pytania o relacje między jednostką a systemem, granice ingerencji państwa w prywatne życie obywateli, sposoby ustanawiania norm, a także kryteriów oceny zachowań.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Przygotował: Piotr Kędziorek

Data: 3.12.2016

Godzina emisji: 9.30

mc/mz

 

Czytaj także

Zanurzając się w świat Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 16:00
- Z melodiami ludowymi jest tak, że jak się z nimi fajnie pogada, to można z nich wyciągnąć coś więcej - mówiła w Dwójce Marta Sołek z duetu InFidelis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

InFidelis na Muzycznej Scenie Tradycji. Zobacz film

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:40
Zapraszamy do obejrzenia koncertu instrumentalnego duetu InFidelis stworzonego przez Helenę Matuszewską i Martę Sołek, którym towarzyszyli Kacper Malisz i Paweł Zalewski.
rozwiń zwiń