Trebunie-Tutki przywożą Tatry do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 12:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o warsztatach i koncercie w ramach cyklu Folkowo Bemowo. Na spotkanie tradycji góralskiej, gdzie elementy rdzennie podhalańskie są mocno zaakcentowane i po mistrzowsku łączą się z muzyczną współczesnością i nowatorstwem, zapraszał lider formacji Krzysztof Trebunia-Tutka.
Audio
  • 20 lat muzyki. Jubileusz zespołu Trebunie-Tutki (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z członkami zespołu Gęsty Kożuch Kurzu (Poranek Dwójki)
  • 26. Mikołajki Folkowe w Lublinie (Poranek Dwójki)
Zespół Trebunie Tutki
Zespół Trebunie TutkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W programie spotkaliśmy się także z członkami zespołu Gęsty Kożuch Kurzu, laureatami Grand Prix konkursu radiowej Dwójki - Nowa Tradycja 2016, którzy właśnie kończą nagrania do debiutanckiego albumu.

Ponadto odwiedziliśmy Lublin, gdzie właśnie rozpoczęły się 26. Mikołajki Folkowe. Najstarszy i jeden z największych festiwali muzyki folkowej w Polsce odbywa się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja wartości kultury tradycyjnej, a także przełamywanie stereotypów i uprzedzeń poprzez poznawanie tradycji i kultury innych krajów.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Przygotował: Piotr Kędziorek

Data: 10.12.2016

Godzina emisji: 6.00

mc

Czytaj także

Górale z Polski i Gruzji na wspólnej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 13:00
– Bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy, bardzo szybko chcieliśmy razem zagrać. A gdy już zagraliśmy i zaśpiewaliśmy, wiedzieliśmy, że to się może udać – mówił Krzysztof Trebunia-Tutka o wspólnych nagraniach swojego zespołu i grupy Urmuli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trebunie-Tutki i kwartet klarnetowy. "Mieszanka wybuchowa"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 10:00
- Będziemy się przemieszczać na południe: od muzyki Karpat po bałkańską – opowiadał Jakub Sztencel o warszawskim koncercie, prologu festiwalu "Muzyki na szczytach".
rozwiń zwiń