"Tragiczna i wyzwolona". Film o Michalinie Wisłockiej

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:00
- Z jednej strony Wisłocka dała nam podręcznik mądry, delikatnie napisany, a z drugiej: to, co radziła, nie do końca umiała zrealizować w swoim życiu - mówił Krzysztof Rak, scenarzysta filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej.
Audio
  • Z Krzysztofem Rakiem, scenarzystą filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)

Jak podkreślał gość Dwójki, ciekawe było przyjrzeć się tym skomplikowanym, na swój sposób tragicznym losom Michaliny Wisłockiej: - Starała się innym pomóc tam, gdzie jej nie wyszło.

W rozmowie z Krzysztofem Rakiem również o złożonej konstrukcji narracyjnej filmu, o "kulturze seksualności" i edukacji postulowanej przez Michalinę Wisłocką czy też o tym, na ile opowieść o tej najsłynniejszej seksuolog PRL-u jest aktualna dziś.

Premiera filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" planowana jest na 27 stycznia 2017 r. W roli tytułowej wystąpi Magdalena Boczarska. 

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Krzysztof Rak (scenarzysta)

Data emisji: 30.12.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Czytaj także

Cielesność w polskim kinie. "To emancypacja, która się nie może dokonać"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 10:01
- Sposób pokazywania miłości homoseksualnej w polskim kinie jest charakterystyczny dla kina zachodniego sprzed 20 lat - mówił w Dwójce Bartosz Żurawiecki, uczestnik dyskusji o seksualności we współczesnym kinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erotyczne gry z władzą – uwodzicielski film Greenawaya

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:00
– To katalog najważniejszych tematów Petera Greenawaya, a także wyzwanie, któremu nie każdy widz sprosta. Dla wielbicieli twórczości reżysera to jednak lektura obowiązkowa – mówiła w Dwójce krytyczka filmowa Magda Sendecka o filmie "Goltzius and the Pelican Company".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seks to nic strasznego. "W powietrzu" Ingi Iwasiów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 12:00
– Seksualność jest częścią nas, odkąd istniejemy jako ludzkość. Tak się rozmnażamy, a także wyrażamy rozmaite stany naszego umysłu. O tym jest właśnie ta książka – mówiła o swojej najnowszej powieści Inga Iwasiów, gość krakowskiego Festiwalu Conrada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przez dziurkę od klucza. Obyczajowość w II RP

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 19:00
Merdanki na Małym Rynku w Krakowie lub gmeranki na pobliskich Plantach to tylko część bogatego życia płciowego, które można było podejrzeć w przedwojennej Polsce.
rozwiń zwiń