"Gramy dla Syrii". Pomóż ofiarom wojny

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:00
- Zaśpiewam m.in. piosenkę Kazika Staszewskiego o czterech jeźdźcach Apokalipsy. Trzech z nich wiezie śmierć, wojnę i głód. Ale czwarty niesie miłość, wiarę i nadzieję. I jest potężniejszy od tamtych – opowiadała Karolina Cicha o koncercie charytatywnym w Muzeum POLIN w Warszawie, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla syryjskich cywilów.
Audio
  • Rozmowa o koncercie charytatywnym "Gramy dla Syrii" w Muzeum POLIN w Warszawie (Poranek Dwójki)
Czytaj także
syria free aleppo 663.jpg
Wojna w Syrii

Koncert, który odbędzie się w piątek 6 stycznia organizowany jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Polską Akcję Humanitarną. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Maleo Reggae Rockers, Milo Kurtis i Adeb Chamun, Karolina Cicha, Kasia Kowalska, Aga Zaryan, Maniucha Bikont, Robert Brylewski, Muniek Staszczyk, Wacław Zimpel oraz Marcelina i Robert Cichy.

- W Syrii jest 13,5 mln osób potrzebujących pomocy. Ponad 6 mln uciekło z miejsca swojego zamieszkania, wielu musiało to robić kilka razy, szukając kolejnych, choć trochę bezpiecznych miejsc - przypominała Bogna Różyczka z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Jak doszło do zorganizowania koncertu "Gramy dla Syrii"? Jaki repertuar przygotowała Karolina Cicha? W jaki sposób uczestnicy koncertu będą mogli wesprzeć potrzebujących w Syrii? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek 

Goście: Karolina Cicha (wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka) oraz Bogna Różyczka (Polska Akcja Humanitarna) 

Data emisji: 3.01.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mz

Czytaj także

Koniec rebelii w Aleppo. Co dalej z Syrią?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 19:00
Wczoraj wieczorem ogłoszono upadek zrewoltowanej części Aleppo i zawieszenie broni. Choć dziś pojawiły się doniesienia o nowych walkach, bunt w Aleppo jest już zamkniętą częścią historii wojny w Syrii.
rozwiń zwiń